EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Германскиот тенисер Александар Зверев ќе го пропушти Грен слемот во Лондон, пишува „L’Équipe“.
Според францускиот спортски весник, поради повредата на десниот скочен зглоб добиена во полуфиналето на Ролан Гарос, Зверев ќе биде надвор од терените околу два месеца. Се известува дека целта на Зверев е свесен дека нема да игра на Вимблдон, а негова цел е да закрепне навреме за УС Опен, кој започнува на 29 август. Германецот ќе се обиде да игра на турнирите во САД пред Грен слемот. Во неделата Зверев изјави дека оштетени му се лигаменти и дека ногата му е фиксирана во протеза.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони

Angela

Ким Кардашијан носи малер кога оди на стадион?

Angela

КОСОВО И АЛБАНИЈА СЕ БРАТ И СЕСТРА, А НИВНАТА МАЈКА Е „ГОЛЕМА АЛБАНИЈА“ – албанската претставничка на сцената настапи со целото семејство (ВИДЕО)

Angela