EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

8 ГОДИНИ ПОДОЦНА ЕВРОВИЗИЈА МУ МАВНА ШЛАКАНИЦА – победникот на кој сите се сеќавате разочаран, организаторите му го забранија ова! (ФОТО)

Шведскиот победник на Евровизија од пред 8 години, Монс Зелмерлоу на својот Инстаграм профил им се пожали на следбениците од овогодинешните организатори на Евровизија во Ливерпул.

Иако тој победи во 2015 година со песната „Heroes“, а година дена потоа доби и улога на водител на шоуто, сега добил вистинска шлаканица од организаторите на шоуто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måns Zelmerlöw (@manszelmerlow)

Имено на него не му било дозволено да се акредитира и да присуствува без да плати карта за ова шоу.

„Драги Монс, жал ни е што мораме да ти го кажеме ова. Твоето барање за акредитирање е одбиено. Јасно е дека може си разочаран од овој гест“, пишува во пораката од нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måns Zelmerlöw (@manszelmerlow)

По ова веднаш неговите следбеници порачаа дека „ова мора да е шега“, „ја заслужуваш таа акредитација“, „нема врска и така до година ќе ја водиш Евровизија“, се само дел од коментарите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Позната причината за смртта на раперот Кулио

Angela

„Никогаш нема да ја заборавам Македонката која прва ми соопшти дека мојот Дражен е мртов“!

Angela

Безалкохолното пиво е најприродна опција за рехидратација по вежбањето

Angela