EXCLUSIVE MK

Category : Црна хроника

ВЕСТИ Црна хроника

Оружје и муниција пронајдени во канта за отпад пред двор на скопјанец

Angela
Синоќа околу 22.30 часот на „Црногорска“, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица за недозволена трговија со дрога во заедничка акција со...
ВЕСТИ Црна хроника

Едно лице загина во сообраќајка кај Ранковце

Angela
Автомобил ноќеска излетал од патот Крива Паланка-Ранковце-Куманово по што се забил во банкината. Има повеќе настрадани во оваа тешка сообраќајна несреќа во близина на Ранковце. Во несреќата има еден загинат и тројца повредени патници од...
НАСЛОВНА Црна хроника

„Боже, спаси нè од гнев и горчина“: По погребот на нивната ќерка родителите се обратија со потресни зборови – болката е неиздржлива

Angela
Момчето Коста (13) кое изврши масакр во неговото основно училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, моментално е на специјално одделение на Клиниката за неврологија и психијатрија за деца и младинци. Србија вчера и завчера се прости...
Црна хроника

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА – бебе почина во стомакот на мајката, и дале да испие таблета за провокации, па ја пратиле дома!

Angela
Бебе вчера починало во стомакот на родилка од Битола откако ѝ била дадена таблета да го испровоцира породувањето, ама родилката била пратена дома од лекарот гинеколог кој бил дента на смена. Кога родилката се вратила...
Црна хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ИТАЛИЈА, загинаа тројца млади Македонци

Angela
Тројца македонски и еден италијански државјани загинаа синоќа во сообраќајна несреќа во Ница, јави италијанскиот медиуми „Ла Воче ди Асти“. Според медиумот, до несреќата дошло кога возилото во кое се наоѓале тројцата македонски државјани на...
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Кокаинот доаѓа во Европа со јужното овошје?

Angela
Властите во Норвешка запленија рекордно количество кокаин скриено во пратка со јужноамериканско овошје, по добиена дојава од Германија, пренесуваат светските медиуми цитирајќи ја ДПА. Норвешката полиција соопшти дека оваа недела во главниот град Осло биле...
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Мечка истрчала на автопатот Тетово-Скопје и предизвикала сообраќајна незгода

Angela
Фактот дека зимскиот период е зад нас и природата се буди беше докажан и со невообичаен настан на автопатот Тетово – Скопје. Според соопштението на МВР, на 27 март, околу 40 минути после полноќ, пријавено...
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Затвореници ископале 40-метарски тунел во Идризово

Angela
МВР објави дека заедно со Бирото за јавна безбедност, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата за национална безбедност спречиле организирано бегство од затворот „Идризово“. Според соопштението, по доставувањето на...
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Дваесетина мигранти од Конго откриени при сообраќајна контрола

Angela
Припадниците на Министрството за внатрешни работи при рутинска сообраќајна контрола запреле лесно товарно возило (комби) со кумановски регистарски таблички, при што во него забележале присуство на мигранти. Во возилото имало 20 лица, од кои 18...
Црна хроника

Поранешен осуденик активираше бомба во Основниот суд во Подгорица

Angela
Младен Булатовиќ од Подгорица загина откако самиот активирал експлозивна направа во ходникот на Основниот суд во Подгорица. Во експлозијата се повредени неколку лица, петмина се во Клиничкиот центар во Црна Гора и нивната здравствена состојба...