EXCLUSIVE MK

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Привремено запрено уривањето на куќата на Мерилин Монро

Angela
По одлука во Градскиот совет на Лос Анџелес, следи привремено одложување на уривањето на домот на американската уметница Мерилин Монро во Брентвуд – луксузен дел од Лос Анџелес. Советничката Трејси Парк побрза да го спаси...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Ештон Качер и Мила Кунис го навлекоа гневот со поддршката за Мастерсон

Angela
Прад актерот Дени Мастерсон да биде осуден на 30 години до доживотен затвор за две точки од обвинението за силување, неколку негови колеги од „Луди 70-ти“, вклучувајќи ги и Ештон Качер и Мила Кунис, напишале...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

На Сергеј Трифуновиќ му е забранет влез во Хрватска и сите земји од ЕУ

Angela
Сергеј Трифуновиќ е уапсен на 8-ми септември во Сплит, како што пренесуваат тамошните медиуми, поради тоа што чувал куче без надзор и навредувал полицајци. На официјалната веб-страница на полициска управа е објавено соопштение во врска...
Астрологија ЗАБАВА

Дневен хороскоп за понеделник, 11-ти септември 2023-та

Angela
ОВЕН Ќе мора да правите компромиси, во спротивно работата нема да оди добро и ќе се чувствувате депресивно. Но, ќе бидете пред настаните и ќе правите промени, заштедувајќи се од непотребни трошоци и разговори. Едно...
ЗАБАВА Светот на познатите

Сергеј Трифуновиќ приведен во Сплит: Мештаните биле уплашени од паметното куче, а полицијата навредена

Angela
Актерот Сергеј Трифуновиќ е приведен во Сплит откако граѓаните го пријавиле дека го шетал своето куче без поводник, а ним тоа им пречело, информира хрватска Слободна Далмација. Се наведува и дека Трифуновиќ, кога пристигнала полицијата,...
ЗАБАВА Занимливости

Третина од тинејџерките во Јапонија можеби нема да имаат деца

Angela
Речиси третина од 18-годишните девојки во Јапонија можеби никогаш нема да имаат деца, објави во средата владиниот институт. Јапонскиот Национален институт за демографски истражувања (IPSS) проценил во извештајот дека 33,4 отсто од жените родени во...
Астрологија ЗАБАВА

Дневен хороскоп за петок, 8 септември 2023 година

Angela
ОВЕН Денеска сте на висина на задачата, и пред вас е многу успешен работен ден. Добар однос со партнерите и колегие, можност за постигнување на добри договори. Емотивниот партнер ќе покаже повеќе иницијатива и подготвеност...
Љубов и интима ЗАБАВА

Што се случува во телото на мажот кој подолго време нема с*кс?

Angela
Има многу причини зошто треба редовно да имаме секс, но покрај задоволството, важни се и причините поврзани со здравјето. Мажите кои редовно имаат секс се позадоволни од животот и посреќни, тоа го имаат потврдено повеќе...
ЗАБАВА Светот на познатите

Teлохранителот на Аркан : Жељко е жив, го проверив гробот со детектор за метал, не реагираше

Angela
Милош Петковиќ, викан Дафина, кој долги години беше телохранител на Жељко Ражнатовиќ тврди дека Аркан е жив.Тој ова тврдење го докажува со тоа што ставил детектор за метал на гробот на Аркан и немало никаква...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ал Пачино раскина со девојката три месеци откако добија син

Angela
Ал Пачино (83) и Нур Алфалах ја прекинаа својата љубовна врска само три месеци откако добија дете, пишува „Дејли мејл“. Според „Бласт“, пак, којшто објави и правни документи, Нур бара целосно старателство над нивниот син,...