EXCLUSIVE MK

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

Пештера во САД продадена на аукција за два милиона долари

Angela
Познатата „Пештера на цртежи“ во Сент Луис, САД, украсена со илјадници години стари карпести слики на ѕидовите, е продадена на наддавање. Од 1953 година, пештерата и околината се во сопственост на семејство од Сент Луис,...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

За време на интимниот однос, мажите СЕКОГАШ ги забележуваат овие 3 работи на жените

Angela
Физичкиот изглед е она што веројатно ве поврзаува на почетокот, но мажите сепак обрнуваат внимание на некои работи за време на водењето љубов, од кои речиси ниту една нема врска со изгледот. Преземање иницијатива Повеќето...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за понеделник (20.09.2021)

Angela
Дневен хороскоп за Овен  На другите ќе им годи дружбата со вас, па искористете го ова и само уживајте во разговорите. На работното место постепено ѝ се доближувате на целта, но добро би било да...
Занимливости

Дали знаевте: Како темјанот и мирисите влијаат на телото и умот

Angela
Мирисот на мистичен темјан ги смирува нашите сетила и се чини дека нè вовлекува во нашата внатрешна суштина, каде веќе одамна престанавме да живееме. Со мирис на темјан, ваквите искуства стануваат многу подлабоки и рафинирани....
Љубов и интима НАСЛОВНА

Знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Angela
Паровите кои добро се слагаат во кревет помалку се караат од оние кои имаат лош сексуален живот. Но, кога сексот е редок или лош, тоа може да укаже на многу поголеми проблеми во врската. Најважно...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

5 НАЈСУЕТНИ хороскопски знаци, дали сте ​​меѓу нив?

Angela
Вагите привлекуваат прекрасни луѓе, а Близнаците ќе направат се за да им угодат на сите. Бикот може да биде тежок, додека Девицата прво ќе им суди на луѓето според изгледот … Но кои се најсуетните,...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Овие работи можат да ја подобрат ХЕМИЈАТА меѓу партнерите

Angela
Неопходно е постојано да се работи на врската Ние веруваме дека вашата врска е одлична, но се надеваме дека знаете дека врските треба да се негуваат. Исто така, неопходно е постојано да се работи на...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Поза мачка – идеална за долг секс и двоен оргазам

Angela
Женскиот оргазам во голема мера уште е мистерија. Не само за повеќето мажи кои не знаат како да ја задоволат жената, туку за чудо и за жените кои не го познаваат доволно сопственото тело и...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за среда (16.09.2021)

Angela
Дневен хороскоп за Овен  Мошне лесно ќе се справите со сите денешни предизвици и проблеми. На работното место брзо ќе ги забележувате пропустите и грешките, а уште побрзо ќе наоѓате решенија. Само, бидете повнимателни со...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Каков секс сакаат највеќе мажите постари од 40 години, а каков помладите?

Angela
Мажите сакаат брз и груб секс без никакви ограничувања? Да, можно е. Меѓутоа според анкетата на „LeAffair” значително се разликуваат желбите на мажите постари од 40 години и оние помладите. На што се палат средновечните?...