EXCLUSIVE MK

Category : Астрологија

Астрологија НАСЛОВНА

Личностите родени во овој хороскопски знак имаат добра душа и не се лицемерни

Angela
Доколку и вие имате покрај себе личност родена во овој знак, тогаш дефинитивно треба да му бидете благодарни на Господ. Секако, станува збор за Вагата. Кога доаѓаат ситуации кога сѐ треба да се држи под контрола,...
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп: Лавот го очекува изненадување, а шкорпијата забава и среќа

Angela
Лав 23.7-22.8. Љубов Ќе изгледа како малку да може да влијаете на работите, но вистина е дека може да влијаете на себеси и на своето однесување. Преку тоа и на другите. Кариера Ќе ве изненади...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскопски знаци повеќе уживаат кога се слободни отколку во врска

Angela
Ако сте еден од оние луѓе кои тешко пронаоѓаат партнер и немаат многу врски зад себе, можно е тоа да е поврзано со вашиот хороскопски знак. Еве кои 3 хороскопски знаци повеќе уживаат кога се...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскопски знаци кои не го даваат срцето лесно!

Angela
Потребна е голема храброст да се отвориш пред некого и да дозволиш да влезе во твоето срце. Ова е особено тешко за луѓето кои едноставно се плашат од љубов. Ако сте родени во еден од...
Астрологија ЗАБАВА

На овој начин секогаш ќе имате пари во паричникот: Овие 3 работи ви се неопходни за благосостојба!

Angela
Многу е веројатно дека овие стари народни верувања на многумина им звучат лудо, но вистината е дека сето тоа навистина на некој начин функционира, бидејќи „каде што има чад – има и оган“, велат постарите....
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Пристигнува помрачување на Сонцето и носи невидени космички промени

Angela
На 30 април 2022 пристигнува млада Месечина во знакот Бик и помрачување на Сонцето, првото оваа година. Планетата Уран е многу активна и носи ненадејни случувања што служат како своевиден повик за будење. Сега е вистинското време да тргнете напред на скалата...
Астрологија ЗАБАВА

Месечен љубовен хороскоп за мај

Angela
Дознајте што ви носи месечната љубовна прогноза за мај на вашиот знак. Мај ќе биде обележан со љубов и семејни турбуленции, а сето тоа поради влијанието на планетите. Венера, планетата на љубовта, се движи од...
Астрологија ЗАБАВА

Дневен хороскоп за 24. април 2022 година

Angela
Бик 21.4- 20.5. Љубов Веројатно со интензивни забави ќе се обидете да ги оттргнете грижите што ве задушуваат. Можно е излегување и луд провод без емотивно исполнување. Кариера Сега ви е веќе сосема јасно дека...
Астрологија НАСЛОВНА

Од што најмногу се плаши вашиот хороскопски знак?

Angela
Ако верувате во астрологијата и нејзините аспекти, веројатно понекогаш сте поминале доста време гордо проучувајќи ги позитивните страни на својот астролошки знак. Но, со помош на астрологијата можеме да проучиме и некои темни и скриени...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскопски двојки до крајот на месецот ќе доживеат разделба

Angela
Еве ги хороскопските знаци кои до крајот на октомври ќе ја преиспитаат својата врска: Шкорпија – Овен Во оваа двојка, љубовта многу често се меша со страст. Овните се крајно насилни, сексуално наелектризирани, а Шкорпионите...