EXCLUSIVE MK

Category : Хумор

ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Привремено запрено уривањето на куќата на Мерилин Монро

Angela
По одлука во Градскиот совет на Лос Анџелес, следи привремено одложување на уривањето на домот на американската уметница Мерилин Монро во Брентвуд – луксузен дел од Лос Анџелес. Советничката Трејси Парк побрза да го спаси...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Ештон Качер и Мила Кунис го навлекоа гневот со поддршката за Мастерсон

Angela
Прад актерот Дени Мастерсон да биде осуден на 30 години до доживотен затвор за две точки од обвинението за силување, неколку негови колеги од „Луди 70-ти“, вклучувајќи ги и Ештон Качер и Мила Кунис, напишале...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

На Сергеј Трифуновиќ му е забранет влез во Хрватска и сите земји од ЕУ

Angela
Сергеј Трифуновиќ е уапсен на 8-ми септември во Сплит, како што пренесуваат тамошните медиуми, поради тоа што чувал куче без надзор и навредувал полицајци. На официјалната веб-страница на полициска управа е објавено соопштение во врска...
ЗАБАВА Светот на познатите

Сергеј Трифуновиќ приведен во Сплит: Мештаните биле уплашени од паметното куче, а полицијата навредена

Angela
Актерот Сергеј Трифуновиќ е приведен во Сплит откако граѓаните го пријавиле дека го шетал своето куче без поводник, а ним тоа им пречело, информира хрватска Слободна Далмација. Се наведува и дека Трифуновиќ, кога пристигнала полицијата,...
ЗАБАВА Светот на познатите

Teлохранителот на Аркан : Жељко е жив, го проверив гробот со детектор за метал, не реагираше

Angela
Милош Петковиќ, викан Дафина, кој долги години беше телохранител на Жељко Ражнатовиќ тврди дека Аркан е жив.Тој ова тврдење го докажува со тоа што ставил детектор за метал на гробот на Аркан и немало никаква...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ал Пачино раскина со девојката три месеци откако добија син

Angela
Ал Пачино (83) и Нур Алфалах ја прекинаа својата љубовна врска само три месеци откако добија дете, пишува „Дејли мејл“. Според „Бласт“, пак, којшто објави и правни документи, Нур бара целосно старателство над нивниот син,...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Брус Спрингстин поради лекување ја откажува турнејата

Angela
Ветеранот на рок-сцената Брус Спрингстин објави дека на неодредено време одложува осум настапи во рамките на овомесечната турнеја со својот E Street Band поради проблеми со здравјето. Седумдесет итригодишниот Спрингстин се лекува од чир на...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ракописот од „Bohemian Rhapsody“ продаден за 1,6 милиони евра

Angela
Ракописот на големиот хит „Bohemian Rhapsody“ на легендарниот британски бенд Queen, кој го напишал починатиот пејач Фреди Меркјури, е продаден во средата вечерта на наддавање во Лондон за 1,6 милиони евра. Овие 15 страници испишани...
ЗАБАВА Светот на познатите

Душко Тошиќ: Мизерен е оној кој треба да понижи некого за да се издигне

Angela
Поранешниот српски фудбалер Душко Тошиќ се огласи на социјалната мрежа Инстаграм со цитат од Иво Андриќ по интервјуто на неговата сопруга Јелена Карлеуша во кое таа го спомна во негативен контекст.   – Мизерен е...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Кевин Костнер победи на суд, а ќе ѝ плаќа алиментација на екссопругата по 63.209 долари месечно

Angela
По големата медиумска и судска драма, и објавата за разводот помеѓу актерот Кевин Костнер и неговата сега веќе поранешна сопруга Кристин Баумгартнер, судот одлучил тој да плаќа алиментација во износ од 63.209 долари месечно. Одлуката...