EXCLUSIVE MK

Category : Хумор

ЗАБАВА Хумор

10 мали работи кои веднаш ЌЕ ВИ ГО ПОПРАВАТ РАСПОЛОЖЕНИЕТО

Angela
Четопати ни надоаѓаат црни мисли кои не потиштуваат, а овие едноставни ситници можат брзо да ве орасположат. 1. На една негативна мисла мора да имате барем три среќни. 2. Погледот на сината боја поттикнува среќа....
НАСЛОВНА Хумор

Турист не ја препознал кралицата: Ја прашал дали ја знае Елизабета, нејзиниот одговор ќе ве насмее

Angela
И покрај тоа што изгледа речиси невозможно да не се знае како изгледа европската кралица со најдолг стаж, ова е токму она што се случило за време на средба на американски турист со Елизабета Втора....
ЗАБАВА НАСЛОВНА Хумор

ЧУДО ОД ДЕТЕ Бебе од 10 месеци изговара зборови што многу возрасни не можат

Angela
Бебе од Колумбија, кое има само 10 месеци, стана вирално на социјалните мрежи поради зборовите што може да ги изговори, додека неговите врсници сѐ уште не знаат да кажат „мама“ или „тато“. Мајката на ова...
ЗАБАВА Хумор

Видео: Пијано момче го провоцираше Тајсон и доби по носот?!

Angela
Треба да си навистина многу пијан за да помислиш дека е добро да го провоцираше некогашниот светски шампион во бокс Мајк Тајсон. Пијано момче во авион се обидело да го провоцира големиот Тајсон, на крајот...
НАСЛОВНА Хумор

Ќе се смеете до солзи, приказна која се чита во 1 минута

Angela
Плачел Јосиф на улица како да е крај на светот и еден човек застанал и го прашал: „Зошто плачеш?“ Јосиф му одговорил: „Па, како да не плачам, кога си ја изгубив паричката.“ „Ајде не плачи,...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Хумор

Смешно видео: Како е да се биде родител? (видео)

Angela
Кога Естер и Тед Андерсон одлучиле да направат музичко видео во кое ќе бидат вклучени сите фази на родителството од почетокот до крајот, знаеле дека ќе имаат многу работа. Морале да направат совршена монтажа која...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Хумор

Еве зошто треба да се смеете секој ден

Angela
Светскиот ден на смеата е основан во 1998 година од страна на индискиот лекар Мадан Катари и се слави за да ги поттикне луѓето да се смеат бидејќи смеењето е здрава, важна и добра. Научно...
Хумор

За некого смешно, за друг жално: Најужасни тетоважи направени кога било (галерија)

Angela
Тетоважи кои ќе ве натераат да помислите како некој би се осмелил ова да му го стори на своето тело. Жалење за одредена постапка – сите сме го почувствувале ова во одреден миг од животот,...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Хумор

Новооткриен паразит именуван по Џеф Даниелс

Angela
Џеф Даниелс е можеби најпознат по својата улога во хит-комедиите „Глупавиот и поглупавиот“ покрај Џим Кери, но сега името на глумецот влезе и во науката. Тукушто откриен паразит е именуван по него. Новиот вид црви...
Хумор

Шпански комедии што ќе ве насмеат до солзи

Angela
Иако не толку очигледен, европскиот хумор отсекогаш бил многу подобар од американскиот. Тој е толку вешто вткаен низ животните сцени речиси во секој кадар, па ако не сте доволно внимателни, може да ви избега –...