EXCLUSIVE MK

Category : Шоу биз

ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Привремено запрено уривањето на куќата на Мерилин Монро

Angela
По одлука во Градскиот совет на Лос Анџелес, следи привремено одложување на уривањето на домот на американската уметница Мерилин Монро во Брентвуд – луксузен дел од Лос Анџелес. Советничката Трејси Парк побрза да го спаси...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Ештон Качер и Мила Кунис го навлекоа гневот со поддршката за Мастерсон

Angela
Прад актерот Дени Мастерсон да биде осуден на 30 години до доживотен затвор за две точки од обвинението за силување, неколку негови колеги од „Луди 70-ти“, вклучувајќи ги и Ештон Качер и Мила Кунис, напишале...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

На Сергеј Трифуновиќ му е забранет влез во Хрватска и сите земји од ЕУ

Angela
Сергеј Трифуновиќ е уапсен на 8-ми септември во Сплит, како што пренесуваат тамошните медиуми, поради тоа што чувал куче без надзор и навредувал полицајци. На официјалната веб-страница на полициска управа е објавено соопштение во врска...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ал Пачино раскина со девојката три месеци откако добија син

Angela
Ал Пачино (83) и Нур Алфалах ја прекинаа својата љубовна врска само три месеци откако добија дете, пишува „Дејли мејл“. Според „Бласт“, пак, којшто објави и правни документи, Нур бара целосно старателство над нивниот син,...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Брус Спрингстин поради лекување ја откажува турнејата

Angela
Ветеранот на рок-сцената Брус Спрингстин објави дека на неодредено време одложува осум настапи во рамките на овомесечната турнеја со својот E Street Band поради проблеми со здравјето. Седумдесет итригодишниот Спрингстин се лекува од чир на...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ракописот од „Bohemian Rhapsody“ продаден за 1,6 милиони евра

Angela
Ракописот на големиот хит „Bohemian Rhapsody“ на легендарниот британски бенд Queen, кој го напишал починатиот пејач Фреди Меркјури, е продаден во средата вечерта на наддавање во Лондон за 1,6 милиони евра. Овие 15 страници испишани...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Шоу биз

Ролинг стоунс со прв албум по смртта на тапанарот Вотс

Angela
Легендарниот рок-бенд „Ролинг стоунс“ по 18 години ќе објави нов албум којшто воедно ќе биде и прв по смртта на долгогодишниот член – тапанарот Чарли Вотс. Мик Џегер, Кит Ричардс и Рони Вуд в среда...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Кевин Костнер победи на суд, а ќе ѝ плаќа алиментација на екссопругата по 63.209 долари месечно

Angela
По големата медиумска и судска драма, и објавата за разводот помеѓу актерот Кевин Костнер и неговата сега веќе поранешна сопруга Кристин Баумгартнер, судот одлучил тој да плаќа алиментација во износ од 63.209 долари месечно. Одлуката...
Светот на познатите Шоу биз

Цеца зема 50.000 евра на ромска свадба

Angela
Фотографии од ромска венчавка во околината на Белград под шатор ги преплавија социјалните мрежи. Семејствата на младенците вложија огромна сума на пари за гала прославата на која присуствуваа околу 1.500 гости. Цеца за еден час...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Покана на Мадона до Бритни Спирс за легендарно обединување на сцената

Angela
Се чини дека кралицата на попот, Мадона, има нова ставка на списокот со задачи: да ја врати Бритни Спирс во центарот на вниманието заедно со неа на турнејата „Celebration“. Според ексклузивните извори до кои дојдоа...