EXCLUSIVE MK

Category : Љубов и интима

Љубов и интима ЗАБАВА

Што се случува во телото на мажот кој подолго време нема с*кс?

Angela
Има многу причини зошто треба редовно да имаме секс, но покрај задоволството, важни се и причините поврзани со здравјето. Мажите кои редовно имаат секс се позадоволни од животот и посреќни, тоа го имаат потврдено повеќе...
Љубов и интима ЗАБАВА

Причини поради кои жените изневеруваат

Angela
Постојат многу причини поради кои жените изневеруваат и ниту една од тие партнерите не би требало да ги игнорираат, туку доколку сакаат да ја спасат нивната врска или брак, тоа да го направат со добра...
Љубов и интима НАСЛОВНА

Била на свадбата на поранешниот сопруг: Ние сме како брат и сестра, а кога ќе видите со кого пристигнала таму сѐ ќе ви стане јасно што и била намерата (ФОТО)

Angela
Кога ќе заврши врската или бракот, има и такви кои остануваат во добри односи, но ретко кој се спријателува со бившиот партнер. Дека е можно и тоа докажува приказната за Кејти Медис (33). Таа и...
Љубов и интима НАСЛОВНА

Ако се прашувате дали ве сака: Еве 10 знаци дека сте во центарот на неговиот свет

Angela
Прашањето дали сме сакани е многу често прашање во врските и доколку се мачите со тоа, не сте единствени. Како да знаете како се чувства вашата сакана личност? Дури и кога нештата одат одлично, често...
Љубов и интима ЗАБАВА

Поза „Сингапурски бакнеж“ за незаборавен секс

Angela
Оние кои ја пробале велат дека уживањето е загарантирано! Со социјалните мрежи и интернетот, понекогаш се чини како да нема крај на списокот со сексуални вештини за кои не сте знаеле, па затоа се наведени...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Три корисни совети за сексот да трае подолго

Angela
Ако мислите дека долготрајниот секс е фантастичен, тогаш овие трикови дефинитивно ќе ви бидат корисни. Искористете го времето за предигра на најдобриот начин Ако предиграта обично трае 10 до 15 минути, разговарајте со партнерот и...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

ПЕТ совети за ПОДОЛГ СЕКС! Еве неколку трикови со кои можете да го продолжите уживањето

Angela
Дали сè уште мислите дека долгиот секс е фантастичен? Тогаш не заборавајте да ги прочитате следните трикови многу внимателно. Паузирајте го вашиот интимен живот Не долго – три или четири дена. Ако обично водите љубов...
Љубов и интима ЗАБАВА

Дали имате самодоверба? Еве што навистина мислат мажите кога ќе се соблечете пред нив

Angela
Дали треба да ви се зголеми нивото на самодоверба пропорционално со тоа колку години сте во врска? Веројатно да, иако тоа често не е случај. Иако фактот дека долги години сте во романтична врска со...
Љубов и интима ЗАБАВА

Хороскопски знак кој најтешко се вљубува

Angela
Љубовта и романтиката се мистериозни работи, се случува некому лесно да се вљубува, но за друг тоа е вистински предизвик. Сепак, еден хороскопски знак е најтешко да го освоите бидејќи најтешко се вљубува. Станува збор...
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Како да го препознаете оргазмот кај жените?

Angela
Можеби некогаш сте налетале на фактот дека околу 10-15% од жените никогаш не доживеале оргазам, па не е чудно што понекогаш може да биде предизвик да се утврди дали вашата партнерка доживеала кулминација. Затоа, прочитајте...