EXCLUSIVE MK

Category : Убавина

НАСЛОВНА Убавина Шоу биз

Кејт Мидлтон во луксузно издание: Дијамантите на Дајана и копчиња од скапоцен камен (ФОТО)

Angela
Минатата сабота во Лондон се одржа традиционалната годишна церемонија во чест на актуелниот британски монарх, овој пат кралот Чарлс Втори. Церемонијата секогаш вклучува импресивна парада, а британското кралско семејство се собира на балконот на Бакингемската...
НАСЛОВНА Убавина

Тајната на младешкиот изглед Викторија Бекам ја крие со години, а Бекам сега ја издаде – по 25 години фудбалерот откри тајна која жените уште денес ќе ја применат! (ФОТО)

Angela
Добро е познато дека исхраната и правилата кои слепо ги следиме понекогаш на мажите им се смешни и неразбирливи, но тоа не ги спречува жените да поминуваат часови проучувајќи ги состојките во производите за убавина...
НАСЛОВНА Убавина

Моден двобој на двете кралици: Ранија и Летиција модни „ривалки“ со едно нешто заедничко (ФОТО)

Angela
Кралицата Ранија со својата посилна половина дојде во посета на шпанската кралска двојка Филип и Летиција и би се рекло дека оваа средба не беше само дипломатска туку и модна. Кралот и кралицата на Јордан,...
НАСЛОВНА Убавина

Каква мајка таква ќерка: Каја го освојува светот на модата и нудат многу пари само за една работа – да биде нивно заштитно лице

Angela
Каја Гербер, ќерката на легендарната манекенка и топ модел Синди Крафорд, реши да тргне по стапките на својата мајка и да влезе во светот на манекенството. Сите светски дизајнери „ја бркаат“ да биде нивно заштитно...
НАСЛОВНА Убавина

Луѓето масовно јадат портокали додека се капат, еве зошто – отсега ќе го правите ова и вие!

Angela
Постојат многу работи што можете да ги правите под туширање кои не вклучуваат туширање. Но, пред да ја пуштите вашата имагинација, ќе ви откриеме една од работите што луѓето сè почесто ги прават под туш,...
Убавина

Анџелина Џоли ВО ПРОЛЕТЕН ФУСТАН КОЈ ЌЕ ГО ОБОЖУВААТ ЖЕНИТЕ НАД 40: Лежерна елеганција во бело (ФОТО)

Angela
Дека плисираните фустани се тренд за пролет 2023 сведочи и стајлингот на актерката. Кралицата на минимализмот, актерката Анџелина Џоли, повторно успеа да ги воодушеви сите со модна комбинација која е толку едноставна, а сепак впечатлива...
НАСЛОВНА Убавина

Нов хит: „Фламинго“ потпетици речиси целосно распродадени

Angela
„Фламинго“ потпетиците од италијанскиот моден бренд „Москино“ (Moschino) се распродадоа речиси целосно, кусо време откако се појавија на пазарот. Цената на чифт од овие необични салонки е 835 евра, а судејќи според нивната официјална интернет-продавница,...
НАСЛОВНА Убавина

КАКО ДА ИМАТЕ УРЕДНА ФРИЗУРА ШТО ПОДОЛГО? Дознајте кои се најчестите грешки што ги прават жените кога ја средуваат косата!

Angela
За убава и уредна фризура вреди да се вложи труд, иако многу жени прават почетнички грешки во нејзината нега. Времетраењето на фризурата секако зависи од тоа каква коса имате, и од тоа какви производи користите....
НАСЛОВНА Убавина

НИКОГАШ ПОЛЕСНО ДЕПИЛИРАЊЕ НА НАДУСНИЦИТЕ! Направете ја оваа ШЕЌЕРНА ПАСТА сами и безболно ослободете се од влакната!

Angela
Смесата за шеќерна паста можете да ја направите сами, дома. Предноста е што со користење на оваа метода нема да страдате од иритација на кожата и поткожни влакна. Плус, болката е неспоредливо мала. По депилацијата...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

Пролетна нега на кожата

Angela
Пролет – време е за будење од зимскиот сон, а со тоа треба да ја разбудите вашата кожа. Со доаѓањето на пролетта се полека се буди и расцветува. Имаме повеќе сонце и убаво време. Топлото...