EXCLUSIVE MK

Category : Убавина

ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

Пет начини за губење на салото од стомакот

Angela
Салото на стомакот не е само естетски проблем. Истражувањата сугерираат дека постојат силни врски помеѓу салото на стомакот и болестите како што се дијабетес тип 2 и кардиоваскуларни болести, пишува Healthline. Избегнувајте шеќер и слатки...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

Докажано: Чекори што помагаат да се ослободите од масните наслаги

Angela
Многумина сè уште веруваат во митот дека е можно насочено губење на тежината, но тоа навистина не е точно. Ако се прашувате како да ги намалите мастите од стомакот, треба да знаете дека не можете...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

НАПРАВИ САМА: 3 делотворни рецепти за домашна козметика

Angela
Пред вас се три рецепти што ги пробав, секој од нив има различна намена, плус различна основна состојка, па избирајте – дали претпочитате мед, кокос или цвекло. Рецептите се едноставни, особено оној за кокосов пилинг...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

Намирници кои го забрзуваат растот на косата: МОЌНО ДЕЛУВААТ!

Angela
Различни билки можат да го забрзаат природното растење на косата. Нивната моќ е во тоа што имаат способност да го зголемат протокот на крвта во главата и на тој начин да обезбедат природен процес на...
НАСЛОВНА Убавина

Ако ова ви се појави на ноктот, време е за ПАНИКА! (ФОТО)

nenad
Сите знаеме дека штом ќе ни се појави дамка или младеж со необична боја, облик или големина треба итно да се јавиме на лекар. Но, дали знаете дека истото тоа важи и за ноктите? Секое...
ЗДРАВЈЕ Убавина

Витаминска бомба која топи целулит

Angela
Време е за брзо дејствување и ефикасни решенија. Доколку не сте започнале да вежбате и да се храните здраво на време, тешко дека ќе можете да ги решите сите проблеми со телесната тежина неколку дена...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

Диетата со сурова храна за видливи резултати

Angela
ШТО ПРЕТСТАВУВА ДИЕТАТА СО СУРОВА ХРАНА? Диетата со сурова храна се базира на консумирањето на непреработена и неготвена храна како: свежи зеленчуци и овошје, семиња, зрнести храни, плодови со јатка, сушени плодови и алги. Диетата...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Убавина

Поправете ги несовршеностите на лицето

Angela
На сите ни се случува, понекогаш или често, да имаме потреба да прикриеме некој недостаток на лицето. Дали тоа ќе биде црвена дамка, капилара или темните кругови под очите не е важно. Важно е прикривањето...
ЗДРАВЈЕ Убавина

Храна која поттикнува природно производство на колаген

Angela
Колагенот е протеин кој на кожата ѝ дава структура, еластичност и помага во процесот на стареење. Со негова помош исчезнува бледилото на кожата, а ако го има доволно брчките се појавуваат многу побавно, пишува PinkVilla. Храната...
ЗДРАВЈЕ Исхрана Убавина

Мед – прв другар во обидот да дојдете до витка линија

Angela
Медот го решава проблемот! Истражувањата на научниците од Дубаи покажува дека лажичка мед, за разлика од онаа што е полна шеќер, го снижува нивото на шеќер во крвта. Клучно е тоа што медот не предизвикува...