EXCLUSIVE MK

Category : Фитнес

ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Фитнес

Нема подобар: Домашен тренинг за гради (ВИДЕО)

Angela
Еве кои вежби треба да ги правите.. Иако припадничките на понежниот пол се опседнати со градите, мажите не се многу далеку од нив. Тие во многубројни анкети имаат признаено дека најмногу внимание посветуваат на градите...
НАСЛОВНА Фитнес

Што ќе се случи ако еден месец вежбате по 8 минути секоја вечер пред легнување?

Angela
Секое тело и метаболизам се различни, па тоа значи дека на сите ни е потребно различен интензитет на вежбање. Не мора да се „убивате“ од вежбање за да останете во здрава физичка форма, а ако...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Фитнес

Зошто вежбањето некогаш предизвикува качување на килограмите?

Angela
Ако некогаш сте започнале диета и фитнес режим со детски ентузијазам, само за да во континуитет сте разочарани од цртката на вагата која се покачува, сигурно сте се запрашале зошто вежбањето ги качува килограмите, наместо...
НАСЛОВНА Фитнес

Плогинг: Овој фитнес тренинг во Шведска е апсолутен хит!

Angela
Плогинг е џогинг, вообичеено рекреативно трчање со една дополнителнаактивност (во наши услови прилично несекојдневна) – собирање отпадоци во ќеси кои трчачот ги носи со себе. Ова е шведски изум кој потоа се рашири низ светот,...
ЗДРАВЈЕ Фитнес

Фитнес тренерот Крис Хеира советува: Вежбајте 5 минути за убаво тело (видео)

Angela
За овој тренинг треба да одвоите само 5 минути … Познатиот фитнес тренер, Крис Хеира, повторно се врати со ново видео во кое ни покажува како да го тренираме целото тело само 5 минути. Тој...
Фитнес

Кардио сепак не е потребно за губење на тежината?

Angela
Кога станува збор за вежбање за да изгубите тежина, сите мислиме на трчање, но дали знаевте дека кардиото не е потребно за слабеење? Всушност, според експертите за фитнес, кревањето тегови е клучно при слабеењето, а...
НАСЛОВНА Фитнес

Совршено за оние кои го мразат вежбањето: 12-3-30 трендот го полуде ТикТок

Angela
Фитнес трендот наречен 12-3-30 се почесто се споменува на социјалните мрежи, а ние ви откриваме за што се работи. Траката за трчање е кошмар за многумина и главно никој не се радува кога ќе дојде...
НАСЛОВНА Фитнес

Три начини како брзо да се вратите во форма без никакви проблеми

Angela
Трикот е во тоа вашите цели да не бидат преголеми… Поставете си краткорочни цели Нека бидат доволно големи за да останете мотивирани, но и такви што секоја недела ќе можете себе си да се наградите...
Фитнес

Совети: Како да го активирате вашиот метаболизам за добар ден?

Angela
Од оној момент кога ќе ги отворите очите во првите утрински часови, со мали чекори можете да започнете да согорувате калории. Како што пишува “Run Healthy Lifestyle”, согорувањето на калориите не значи дека треба да...
Фитнес

Лесни и функционални вежби за циркулација во нозете

Angela
Продолженото седење ја забавува циркулацијата на стапалата и нозете, затоа е исклучително важно да ги истегнете нозете барем на секои 30 минути, односно да избегнувате седење повеќе од 30 минути истовремено. Здравата циркулација е исклучително...