EXCLUSIVE MK

Category : НАСЛОВНА

ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Привремено запрено уривањето на куќата на Мерилин Монро

Angela
По одлука во Градскиот совет на Лос Анџелес, следи привремено одложување на уривањето на домот на американската уметница Мерилин Монро во Брентвуд – луксузен дел од Лос Анџелес. Советничката Трејси Парк побрза да го спаси...
НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Продолжува доминацијата на Новак Ѓоковиќ

Angela
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се врати по забраната за влез во САД и веднаш го освои Њујорк, освојувајќи ја 24. Грен слем титула. Негов достоен ривал во финалето беше Данил Медведев. Фантастичниот Русин маестрално се...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Италијанските медиуми: Македонија е нашиот кошмар !!!

Angela
Италија повторно не одигра на потребното ниво за да ја победи Македонија, полека но сигурно им стануваме сериозен камен на сопнување на Италијаните. „Азурите“ се уште добро го сеќаваат натпреварот од Палермо кога ги шокиравме...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Италијанците се жалат за состојбата на арената „Тодор Проески“

Angela
Македонија вечерва игра против Италија, а теренот на Арената „Тодор Проески“ и за овој натпревар е во ужасна состојба. Италијанците се пожалија и на социјалните мрежи покажаа на каков терен ќе играат вечерва. Инаку, стадионот...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Пандев распали по раководството на ФФМ: Сите чекавме промени после срамот во Англија

Angela
Во разговор за „Кориере дело Спорт“, македонската фудбалска икона, Горан Пандев уште еднаш го кажа своето мислење за актуелниот селектор Благоја Милевски и раководството на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), објави Спорт1. Пандев е легенда на...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Италија без двајца клучни играчи против Македонија

Angela
Новиот италијански фудбалски селектор Лучијано Спалети мораше во последен момент да го менува планираниот состав за утрешниот квалификациски натпревар против Македонија во Скопје. И покрај тоа што беше планиран за левата офанзивна позиција, ѕвездата на...
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

За многу години Македонци! 32 години од независноста на Република Македонија

Angela
Пред 32 години на денешен ден, над 95 проценти од граѓаните на референдум се изјаснија за самостојна и суверена држава, Република Македонија. Претходно, на 25 јануари 1991 година, беше усвоена Декларацијата за независност од првото...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ал Пачино раскина со девојката три месеци откако добија син

Angela
Ал Пачино (83) и Нур Алфалах ја прекинаа својата љубовна врска само три месеци откако добија дете, пишува „Дејли мејл“. Според „Бласт“, пак, којшто објави и правни документи, Нур бара целосно старателство над нивниот син,...
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Ракописот од „Bohemian Rhapsody“ продаден за 1,6 милиони евра

Angela
Ракописот на големиот хит „Bohemian Rhapsody“ на легендарниот британски бенд Queen, кој го напишал починатиот пејач Фреди Меркјури, е продаден во средата вечерта на наддавање во Лондон за 1,6 милиони евра. Овие 15 страници испишани...
НАСЛОВНА Ракомет СПОРТ

РК Вардар е нов освојувач на Суперкупот на Македонија

Angela
Во мега финалето во Струмица четвртиот куп заврши на контото на скопскиот тим. Вардар новата сезона ја отвори со титула во Супер купот. Црвено-црните во Струмица славеа со 30-26 над актуелниот шампион Еурофарм Пелистер. Публиката...