EXCLUSIVE MK

Category : СПОРТ

ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА Ракомет СПОРТ

Ексклузивно ВИДЕО: Прва навивачка химна од навивачите за ракометната репрезентација за ЕП

Angela
„Европско од сон“ ќе ечи од грлата на верните и долгогодишни навивачи на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство во Унгарија и Словачка, следната година. Најверните навивачи на македонската ракометна репрезентација сами ја снимија првата...
Кошарка СПОРТ

Вајли: Македонија ќе се бори, Украина е нов предизвик за младиот тим

Angela
Американецот кој настапува за Македонија, Џејкоб Вајли одигра солиден натпревар во Скопје во поразот од Шпанија. Иако немаше целосна минутажа, тој успеа да постигне десет поени и фати пет скока. Во пресрет на пресметката од...
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА Ракомет СПОРТ

Ексклузивно: Навивачите сами ја снимија првата навивачка химна за ракометната репрезентација за ЕП

Angela
„Европско од сон“ ќе ечи од грлата на верните и долгогодишни навивачи на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство во Унгарија и Словачка, следната година. Најверните навивачи на македонската ракометна репрезентација сами ја снимија првата...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Пред три години разнесуваше пица, синоќа го сруши Атлетико

Angela
Милан синоќа го победи Атлетико на „Ванда Метрополитано“, а херој на „росонерите“ беше Жуниор Месијас. Денес Бразилецот е главна тема во цела Европа, поради неговата неверојатна, но инспиративна приказна. Имено, Месиас до пред три години...
Кошарка НАСЛОВНА СПОРТ

Ѕверска партија на Јанис против Лејкерси

Angela
Актуениот шампион Милвоки бакс со 109:102 го совлада ЛА Лејкерси благодарение на фантастичната партија на Јанис Адетокумпо.   Првата ѕвезда на Милвоки натпреварот го заврши со 47 поени и девет скокови. Јанис голема помош имаше од...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Навивачите го мразат најмногу на свет, ама управата на Јунајтед му нуди – нов договор!

Angela
Навивачите на Манчестер Јунајтед со години наназад се обединети во ставот дека извршиот директор, Ед Вудворд, е најомразената личност за нив од таборот на „ѓаволите“, а постои огромна можност тој и покрај тоа да остане...
Кошарка НАСЛОВНА СПОРТ

НБА ги изрече казните: Јокиќ еден натпревар на ладење, за Морис парична казна

Angela
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ е казнет со еден натпревар неиграње поради учеството во инцидентот на натпреварот на неговиот тим против Мајами хит, објави НБА лигата. Играчот на Мајами со кого Јокиќ влезе во конфликт,...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Откриени тајните сметки на Гвардиола со кои затајувал данок

Angela
Светската јавност вчера беше изненадена кога беше објавено најголемото истекување на доверливи информации во историјата наречено „Pandora Papers“. Документите што протекоа во јавноста предизвикаа голем хаос бидејќи го откриваат богатството на околу 35 светски лидери,...
НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Кик бокс клубот Шампион од балканскиот куп „Balkans best fighters“ во Ниш се закити со 8 медали

Angela
Кик бокс клубот Шампион на балканскиот куп „Balkans best fighters“ настапи со 8 натпреварувачи. И покрај тоа што голем дел од нашите искусни и докажани борци се во фаза на рехабилитација и не земаа учество...
НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Каратистите на „Макпетрол“ доминантни на младинското државно првенство

Angela
Натпреварувачите на карате клубот „Макпетрол“ викендов во Гостивар имаа извонредно енергичен и убедлив настап на македонскиот младински државен шампионат. Во девет пријавени категории тие имаа седум финални меча и освоија исто толку златни и две...