EXCLUSIVE MK

Category : Останато

НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Продолжува доминацијата на Новак Ѓоковиќ

Angela
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се врати по забраната за влез во САД и веднаш го освои Њујорк, освојувајќи ја 24. Грен слем титула. Негов достоен ривал во финалето беше Данил Медведев. Фантастичниот Русин маестрално се...
Останато СПОРТ

Ѓоковиќ потпиша македонско знаме по историскиот пласман во полуфиналето

Angela
Македонец во Њујорк ќе го памети вчерашниот ден откако доби автограм од најтрофејниот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, после победата за полуфинале на српската тениска ѕвезда на „Флашинг Медиуз“, на УС-опен. Ѓоковиќ во три сета...
Останато СПОРТ

Ѓоковиќ се пласира во полуфиналето на Ју-Ес опен во Њујорк

Angela
Новак Ѓоковиќ е првиот полуфиналист на Ју-Ес опен, статус кој го стекна со вечерашната победа над Американецот (9) Тејлор Фриц во три сета. Тоа не само што го остави на вистинскиот пат до уште еден...
Останато СПОРТ

АТП Торонто: Јаник Синер ја освои првата Мастерс титула

Angela
Најдобриот италијански тенисер Јаник Синер, осморангиран на АТП листата, ја освои својата прва титула од Мастерс серијата 1000 во Торонто во неделата, победувајќи го Австралиецот Алекс де Минoр, 18-ти на АТП, во финалето со 6-4,...
НАСЛОВНА Останато

ТРАГЕДИЈА: Поранешна светска шампионка починала за време на породување! (ФОТО)

Angela
Поранешната светска шампионка Тори Бови почина пред речиси два месеци, а денеска американските медиуми објавија дека причина за нејзината смрт е предвремено породување. Американката била во осми месец од бременоста, а контракции добила во нејзиниот...
НАСЛОВНА Останато

ЃОКОВИЌ ДЕНЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА И ПОСТАВИ НЕВЕРОЈАТНИ РЕКОРДИ!

Angela
НОВАК ЃОКОВИЌ ја испиша историјата на тенисот со победата над Каспер Руд (7:6, 6:3, 7:5) во своето 34-то финале на Грен слем турнирите. Српскиот тенисер стигна до рекордната 23-та титула и сега има една повеќе...
НАСЛОВНА Останато

И ПО ТРИ ДЕЦА ИЗГЛЕДА НЕРЕАЛНО – кога жените ќе видат што облече Ана Ивановиќ еден месец по породувањето ќе и позавидат во истиот момент! (ФОТО)

Angela
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ (35) пред еден месец го роди својот трет син. Гордата мајка сега објави фотографија на својот Твитер профил на која позира во убав бел фустан и сандали. А во описот на...
НАСЛОВНА Останато

ЗАДНИКОТ И Е ПОГОЛЕМ ОД ТРУДНИЧКИОТ СТОМАК – бебето е напред или назад запраша самата тенисерка? (ФОТО)

Angela
Серена Вилијамс го покажа својот труднички стомак и облини во елегантен црн фустан додека беше на одмор во Италија. На првата од двете фотографии, тениската легенда гледа директно во камерата, а со хумористичен опис дополнително...
НАСЛОВНА Останато

Познатата тенисерка ги разнежни фановите: Серена Вилијамс ѝ соопштила на ќерката дека е бремена, нејзината реакција е преслатка!

Angela
Поранешната американска тенисерка Серена Вилијамс на почетоков на мај, на „Мет галата“ открила дека е бремена по вторпат, па сега покажа и како реагирала ќерка ѝ Олимпија кога дознала дека ќе има брат или сестра....
НАСЛОВНА Останато

Бебето во раце, синовите Лука и Леон трчаат околу неа: Aна Ивановиќ првпат фотографирана со тројцата наследници на плажа – изгледа прекрасно

Angela
Папараците успеале да ја фотографираат поранешната тенисерка Ана Ивановиќ како ужива во сончевиот ден на островот Палма де Мајорка. Се шетала опуштено по улиците, исто како да не родила бебе пред само 20 дена. Во...