EXCLUSIVE MK

Category : Фудбал

НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Пред три години разнесуваше пица, синоќа го сруши Атлетико

Angela
Милан синоќа го победи Атлетико на „Ванда Метрополитано“, а херој на „росонерите“ беше Жуниор Месијас. Денес Бразилецот е главна тема во цела Европа, поради неговата неверојатна, но инспиративна приказна. Имено, Месиас до пред три години...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Навивачите го мразат најмногу на свет, ама управата на Јунајтед му нуди – нов договор!

Angela
Навивачите на Манчестер Јунајтед со години наназад се обединети во ставот дека извршиот директор, Ед Вудворд, е најомразената личност за нив од таборот на „ѓаволите“, а постои огромна можност тој и покрај тоа да остане...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Откриени тајните сметки на Гвардиола со кои затајувал данок

Angela
Светската јавност вчера беше изненадена кога беше објавено најголемото истекување на доверливи информации во историјата наречено „Pandora Papers“. Документите што протекоа во јавноста предизвикаа голем хаос бидејќи го откриваат богатството на околу 35 светски лидери,...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Роналдо: Не дојдов во Јунајтед на одмор, туку да освојувам трофеи

Angela
Кристиано Роналдо синоќа повторно беше херој на Манчестер Јунајтед на мечот против Аталанта во Лигата на шампиони. Роналдо со голот во судиското продолжение ги спаси „црвените ѓаволи“ од уште еден пораз во Лигата на шампиони....
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Неуромедика прв спонзор на ФК Вардар – потпишан 5 годишен договор за медицинска грижа

Angela
Болницата Неуромедика и ФК Вардар го потпишаа 5 годишниот спонзорски договор. Играчите на клубот ќе ја добиваат беспрекорната медицинска грижа од врвниот професионален медицински тим на болницата Неуромедика. Првиот човек на Неуромедика истакна дека з...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Премиер-лигата ја претстави новата топка за зимската сезона (ФОТО)

Angela
На натпреварите во Премиерлигата наскоро ќе се игра со многу интересна и шарена топка. „Најк“ го промовираше новиот фудбал што ќе се игра за време на зимската сезона во англиската елита. Топката е традиционално жолта,...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Шок во Барселона: Познато колку ќе паузира Агуеро

Angela
Серхио Агуеро на мечот со Алавес излезе од игра во првото полувреме поради проблеми со дишењето. Потоа во болница му беше дијагностицирана аритмија, а денес стана јасно колку време ќе биде надвор од терените. Барселона денес...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Барди во друштво на Роналдо, Мендиета, Ди Стефано, Негредо..!

Angela
Македонскиот репрезентативец во четвртокот постигна два гола со кои го спаси Леванте од пораз против Атлетико Мадрид во рамките од шпанската „Ла Лига“. Енис Барди во прав момент се враќа во добра форма пред новите...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Барселона му даде отказ на Куман со отштета од 12 милиони евра

Angela
Барселона ноќеска го отпушти тренерот Роналд Куман по 14 месеци на функцијата, само неколку часа по поразот од Рајо Валекано со 1:0. Ова следува откако Барселона собра само 15 бодови во првите десет првенствени кола...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Angela
Манчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл во дербито против Ливерпул во кое беше поразен со убедливи 0:5. Со овој пораз се продлабочи кризата на „Олд Трафорд“ и прашање е уште колку време раководството ќе има...