EXCLUSIVE MK

Category : Автомобили

Автомобили ТЕХНОЛОГИЈА

Колку време може горивото да стои во возилото кое не се користи?

Angela
Многумина ги оставаат своите автомобили на паркинзи и гаражи со месеци без да размислуваат за гориво, но има рок на траење кој всушност истекува релативно брзо по купувањето. Како што советува списанието HAK, бензинот и...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Автономијата на електричните Peugeot e-208 и е-2008 е подобрена за 8%

Angela
Благодарение на неколку високо-технолошки и паметни подобрувања, автономијата на одличните електрични модели на Peugeot се подобрува за 8%. Едноставните, но паметни подобрувања резултираат со автономија подобрена за 8%. Тоа можеби и не звучи како многу,...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Ако се двоумите: Погледнете го LAND ROVER DEFENDER во вистинска акција (видео)

Angela
Неодамна пласираното видео за Land Rover Defender во 2020 година стана едно од најпопуларните во последните месеци… Ако сè уште не сте виделе, видеото се состои од снимки каде џипот изведува неверојатни акробации за филмот...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Tesla стана највреден производител на автомобили во светот

Angela
Пазарната вредност на компанијата Tesla вчера надмина 1.000 милијарди или трилион долари откако компанијата ја доби досега најголемата нарачка на возила од рент-а-кар компанијата Hertz. Акциите на компанијата пораснаа за 14,9%, а вредноста достигна 1.045...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

На 29 ноември доаѓа новиот X8 модел на BMW, заедно со „М“ верзијата на хибриден погон

Angela
BMW ги потврди гласините дека подготвува ривал за Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid со својата најава дека новото хибридно возило со висока моќност ќе биде прикажано пред медиумите на Саемот за автомобили во Лос Анџелес...
Автомобили

Трка на најбавните електрични автомобили

Angela
Британскиот Whar Car се впушти во уште еден историски предизвик. Место да ги споредува најсилните и најскапи автомобили со погон на струја, магазинот избра четири електрични микроавтомобили и квадрицикли, и ги пушти на трка на 400 метри,...
Автомобили ТЕХНОЛОГИЈА

Не ја чекајте зимата: Oвие две важни работи треба да ги проверите на автомобилот уште сега, за да не се каете подоцна

Angela
Со честите врнежи, помалку дневна светлина и малите недостатоци на автомобилот може сериозно да ја загрозат безбедноста. Во летните месеци возачите обично поминуваат најмногу километри во текот на годината. Токму затоа често доаѓа до „истрошеност...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Летечки автомобили до 2024 година – позната е и цената

Angela
Кинескиот производител на електрични возила Икспенг планира масовно производство на летечки автомобили чија цена нема да надмине 157.000 долари до 2024 година. Оваа кинеска стартап компанија претстави прототип на возилото X2 развиен од ХТ Aero,...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Pininfarina го презентираше дизајнот за Foxconn Model E

Angela
Технолошкиот гигант Foxconn, компанијата која ги произведува iPhone телефоните за Apple, навлегува и во сферата на автомобилите, а за таа цел претстави три нови нови модели. Станува збор за Model C компактниот кросовер, Model T...
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

„DS 7 Crossback“: Еве во што ќе се вози Макрон (видео)

Angela
Францускиот претседател има нов автомобил. Изборот падна на DS 7 Crossback Élysée. Станува збор за Plug-in хибрид со два електромотори и батерија со капацитет од 13,2 kWh. Максималната моќност се познатите 300 КС и 520 Nm, но перформансите...