Барал храна во контејнер, но место тоа нашол БЕБЕ: Овој маж ја направил најхуманата работа на светот!

Човек кој барал храна во контејнер во Кина видел бебе, кое било фрлено од еден кинески пар, го однел во болница, и му го спасил животот. 

Лекарите подоцна успеале да им влезат во трага на родителите, кои го фрлиле бебето бидејќи тежело само 1,5 килограми и било предвремено родено.

Тие изјавиле дека го фрлиле бебето бидејќи мислеле дека нема да биде здраво, меѓутоа, лекарите со преглед установиле дека неговото здравје е во ред.

Родителите изјавиле дека не промислиле добро пред да го фрлат бебето, и ветиле дека добро ќе се грижат за него.

УЧЕЈКИ други како да направат фризури, ја ИЗГОРЕ својата коса, еве како! (Видео)

Убавината денес е пресудна, очигледно луѓето прават се за да стигнат до посакуваните резултати, а секако и се многу горди кога тоа ќе го споделат со останатите и ќе ги научат на некој нов трик.

Но ова девојче ја немаше таа среќа, да биде добар онлајн тренер за убавина и да снима туторијали за како да направите убава и едноставна фризура, нејзината кариера заврши уште истиот момент кога започна, а погледнете и зошто!

Неговата мајка е виновна за СЕ: Бебе родено со две лица ги трпи последиците!

Ова дете навистина многу скапо ја платило грешката на својата мајка. Сега веќе 3 годишниот Кангканг од Кина сноси ужасни последици кои ги има од раѓањето. Имено, тој е роден со две лица и веќе има име „бебе со маска“.

Причина за тоа се дрогите кои неговата мајка ги земала за време на бременоста. Ова пореметување се покажува со одвојување на брадата и усните од остатокот од лицето. Иако сите блиски и советувале да абортира, неговата мајка сепак одлучила да го роди, како би ја исправила својата грешка.

Кангканг имал повеќе оперативни зафати и терапии, што и на неговата мајка и дава надеж дека ситуацијата може да се поправи во иднина.

Останува да се надеваме дека ќе има колку толку среќно детство.

Најчитани

Твитови