Мажи, еве зошто би требало почесто да ги фотографирате своите сопруги

Кајлин Маре Шимпф е мотивационен говорник, и таа овојпат одлучила за на мажите да им објасни и зошто им порачува почесто да ги фотографираат своите сопруги.

Иако денес сме преплавени од фотографии на друштвените мрежи, оваа жена потсетува на подлабокото значење на фотографиите коешто се чини дека денес е веќе заборавено.

"Драги мажи,

Не е важно како изгледа таа и дали ви кажала да не ја фотографирате, вие фотографирајте ја. Можеби и не мислите често на ова, но сетете се колку фотографии направила таа кога сте биле некаде заедно со семејството. Сепак, еден ден кога таа нема да биде тука, тие фотографии нема да им ја покажат на вашите деца жената којашто стоела од другата страна на објективот.

Фотографирајте ја, иако е без шминка, во стара маичка и со неуредна коса. Утре ништо од тоа нема да им биде важно на вашите деца кога таа повеќе нема да биде тука. Ќе им биде важно дека сте ја сакале и дека сте го забележале тој момент за жената за којашто сте живееле. Ниту една жена утре нема да ја гледа својата историја од селфи фотографи. Забележувајте го она што го прави таа, секој ден. Бидете горди, и фотографирајте ја и пред и откако ќе добиете заеднички деца.

Само направете фотографија", порачува таа на својот Facebook профил.

Боксерката Емилија Димитриевска позира како од мајка родена (ФОТО)

„ Боксот ми е вистинска љубов и веќе подолго време тренирам со мојот личен тренер Роберт Варга и морам да признаам дека уживам. Во минатото тренирав неколку спортови, но во овој се пронајдов најмногу. Жал ми е што во Македонија нема бокс-натпревари за жени за да можам да си ги измерам силите“, вели атрактивната Емилија Димитриевска, која покрај боксот, позирањето пред фото-објективот е нејзина втора љубов.

Таа веќе некое време се занимава со моделство, а досега позирала пред објективот на повеќе наши познати фотографи. Исто така, атрактивната Емилија има учествувано и на неколку ревии во земјава и регионот.

Вели дека е нова во овој „бизнис“, но за досегашниот успех е повеќе од задоволна. Таа пред неколку дена направи жешка фотосесија, за која веруваме дека припадниците на посилниот пол и тоа како ќе уживаат.

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија! (ФОТО)

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија!
Анастасија е студентка во прва година при факултетот за стоматологија во Скопје (ЕУРМ), која освен што има желба и планира да биде врвен стоматолог во Македонија, буквално ги бомбардираше сите нејзини „Instagram“ следбеници. 
Достојна за сите воздишки, смело и гордо чекори кон остварување на нејзините цели.
Ова се само дел од сликите каде можете да видите дел од нејзината убавина која плени и сите „кршат врат по неа“!

За крај ова слика која може да се каже дека буквално покажува каде се гледа во иднина, НА ВРВОТ... Место број 1 е за НЕА И НЕЈЗИНАТА НЕЖНОСТ И УБАВИНА!

 

Најчитани

Твитови