Неверојатна уметност: Девојка создава беспрекорна уметност на усни (галерија)

Ева Сенеин Пернас е талентиран уметник од Шпанија, која создаде уникатна уметност ... на нејзините усни. Таа покажа дека е повеќе од подготвена за Ноќта на вештерките оваа година, во октомври.

Некои од овие посебни и малку ужасни дизајни се одлични, но сепак останува секој од вас да оцени, бидејќи за вкусовите не се расправа...

21 година подоцна – Ова се актерите од Титаник денеска – (галерија)

Во 1997 година снимен е филм за потонувањето на Титаник и тоа е една од омилените љубовни приказни на сите времиња.

Главните улоги ги имаа Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет. Еве како изгледаат тие, но и поголемиот дел од екипата денес!

Монструозна глетка - Kрокодил проголта и изеде младенче (фото)

Фотографот Тања Меренски - Хартингер во Националниот парк Кригер во Јужна Африка направила несекојдневни фотографии.

Инаку, таа со својот фотоапарат забележала како огромен крокодил зграпчува и јаде младенче. - Никогаш не сум видела такво однесување.

Подоцна разговарав со стручните водичи кои имаат долгогодишно искуство и тие исто така кажале дека никогаш не виделе такво нешто. Старите крокодили јадат многу поголеми животни - цицачи, иако повремено јадат риби и птици. Ретко се јадат меѓу себе, причината што постариот крокодил го јаде помладиот можеби е бидејќи има недостаток на храна - изјавила Тања.

Најчитани

Твитови