Мажи, еве зошто би требало почесто да ги фотографирате своите сопруги

Кајлин Маре Шимпф е мотивационен говорник, и таа овојпат одлучила за на мажите да им објасни и зошто им порачува почесто да ги фотографираат своите сопруги.

Иако денес сме преплавени од фотографии на друштвените мрежи, оваа жена потсетува на подлабокото значење на фотографиите коешто се чини дека денес е веќе заборавено.

"Драги мажи,

Не е важно како изгледа таа и дали ви кажала да не ја фотографирате, вие фотографирајте ја. Можеби и не мислите често на ова, но сетете се колку фотографии направила таа кога сте биле некаде заедно со семејството. Сепак, еден ден кога таа нема да биде тука, тие фотографии нема да им ја покажат на вашите деца жената којашто стоела од другата страна на објективот.

Фотографирајте ја, иако е без шминка, во стара маичка и со неуредна коса. Утре ништо од тоа нема да им биде важно на вашите деца кога таа повеќе нема да биде тука. Ќе им биде важно дека сте ја сакале и дека сте го забележале тој момент за жената за којашто сте живееле. Ниту една жена утре нема да ја гледа својата историја од селфи фотографи. Забележувајте го она што го прави таа, секој ден. Бидете горди, и фотографирајте ја и пред и откако ќе добиете заеднички деца.

Само направете фотографија", порачува таа на својот Facebook профил.

Вака се појави познатиот водител на црвен тепих (ФОТО)

На доделувањето на 71. Primetime Creative Arts Emmy Awards, најмногу внимание привлече екстравагантниот фризер и водител, Џонатан Ван Нес.

Тој на црвениот тепих се појави во фустан, оставајќи ги сите во шок. На некои тоа им се допаднало и добил позитивни критики, но имало и негативни коментари.

Џонатан носел и високи потпетици со платформа, без воопшто да се сопне.

„Игра на тронови“, „Чернобил“ и „Прекрасната г-ѓа Мајсел“ со најмногу номинации за наградата „Еми“

Култната серија „Игра на тронови“ преовладува на номинациите за наградата „Еми“ со 32-те номинации меѓу кои за најдобра драма, како и со неколку номинации за најдобри глумци, пренесува „Тајм“. 

Дарси Карден и Кен Џенг ги објавија топ-категориите во вторникот. Покрај „Игра на тронови“ врвните номинации ја вклучуваат „Прекрасната г-ѓа Мајсел“ , која доби 20 номинации, мини-серијата „Чернобил“ која има 19 номинации и „Кога ќе нѐ видат“ со 16 номинации.

Седумдесет и првата „Еми“ награда ќе биде емитувана на 22 септември  на Фокс. Домаѓинот сѐ уште не е објавен. Сите номинации погледнете ги на видеото подолу.

Најчитани

Твитови