Руска пејачка рачно го задоволи своето момче за време на моден настан во Москва (18+ Видео)

Пејачката Јулија Берг беше фатена е на видео снимка во незгоден момент, кога со рака го задоволува водителот Димитриј Торин, за време на траењето на ревијата за висока мода во Москва.

Видеото многу брзо се прошири по социјалните мрежи, па руската поп ѕвезда не можела да се одбрани од прозивките, дека со раката успеала да го задоволи Торин.

Пејачката сето тоа, го демантирала, а вината ја префрлила на „злобните“ јазици.

Единственото искуство: Тој бил единствениот патник во авионот!

Литванскиот државјанин, кој леташе за Италија, по влегувањето во авионот беше пријатно изненаден бидејќи, како што ѝ кажа на агенцијата АП, беше единствениот патник во боингот „737-800“.

Скирмантас Стримаитис, кој леташе од литванската престолнина Вилнус до италијанскиот град Бергамо на ски-одмор, имаше единствена можност да лета сам во авион што може да прими 188 патници. Освен него, во авионот имаше само двајца пилоти и пет члена на екипажот.

Стримаитис за АП изјави дека летот, кој траеше повеќе од два часа, бил единствено искуство.

Која е разликата меѓу коронавирусот и сезонскиот грип?

Симтопмите на коронавирусот се следни: температура, сува кашлица која се јавува по два до седум дена, кратко здив, болки во муслуките, омалаксаност.

Новиот коронавирус е многу сличен како и сезонскиот грип. Се шири многу побрзо од САРС, но имала помала смртност.

Како може да се направи разлика меѓу сезонскиот грип и коронавирусот?

Симтопмите на коронавирусот се следни: температура, сува кашлица која се јавува по два до седум дена, кратко здив, болки во муслуките, омалаксаност. Може да се јави и главоболка или дијареа. Атипчни симптоми се воспалено грло и секрет во носот. Слични симптоми има и сезонскиот грип.

Сепак, разликата меѓу коронавирусот и сезонскиот грип е што кај коронавирусот симптомите се јавуваат еден по еден, а кај грипот доаѓаат одеднаш.

Симптомите на коронавирусот почнуваат од два до десет дена од моментот на заразата. Постојат се уште непотврдени наводи дека може да се шири асимптоматски, што значи дека можат да ве заразат и луѓе кои се уште немаат знаци на болеста.

Најчитани

Твитови