15 г. од првото појавување на Чуктераш на музичката сцена - Потсетете се на аудицијата (видео)

Се појави преку ноќ на музичкаа сцена, ги освои симпатиите на публиката и за кратко време стана препознатливо лице на музичкото шоу Ѕвездите на Гранд. Пошироката јавност ја запозна пред нешто повеќе од петнаесет години т.е. од првата аудиција на Ѕвздите на Гранд.

Иако денес не актуелна и присутна на музички план Славица сепак е една од естрадните фолк диви чиишто мега хитови се дел од многу плеј листи на радио станиците и котираат високо на музичките анкети.

Ова е нејзиниот прв настап:

Цеца од времето на Тито - Патот на Цеца од никој и ништо до денес (видео)

Некогаш не ни помислувала дека ќе биде еден уникатен лик и препозналив пејач на фолк музика и тоа со децении. Светлана Цеца Ражнатовиќ, вели дека до успехот е тешко, но се може.

Погледнете ја биографијата на Цеца раскажана од самата себе:

Пијана жена во бела униформа се тетерави низ клиниката во Ниш (ВИДЕО)

Медиумите во Србија објавија снимка направена со мобилен од жена во бела униформа како се тетерави и и паѓаат епрувети со крв.

На снимката која пациент ја испратил во редакцијата ,,Јужне вести” ,се гледа медицинско лице кое се тетерави низ ходниците , а по пат и паѓаат епрувети со крв и листови. Жената зборува полека и неразбирливо и едвај одговара на прашањата на пациентите. Граѓанинот , кој ја испратил снимката е загрижен за пациентите во клиниката во Ниш и за резултатите од анализите.

Директорот Зоран Радовановиќ , кој ја видел снимката тврди дека е тенденциозно направена и оти не станува збор за пијана медицинска сестра . Тој вели дека жената не е медицинска сестра , туку хигиеничарка , која има здравствени проблеми.

Најчитани

Твитови