EXCLUSIVE MK
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

„DS 7 Crossback“: Еве во што ќе се вози Макрон (видео)

Францускиот претседател има нов автомобил. Изборот падна на DS 7 Crossback Élysée.

Станува збор за Plug-in хибрид со два електромотори и батерија со капацитет од 13,2 kWh. Максималната моќност се познатите 300 КС и 520 Nm, но перформансите се малку полоши поради дополнителната тежина на оклопот.

Теренецот е блиндиран со  држачи за знамиња, тркала од 20 инчи… Тука е и ознаката „RF“, кратенка за името на државата – Република Франција.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Отворени пунктовите за вакцинација против сезонски грип

Angela

ДЕНЕС Е СВЕТОЛ ПОНЕДЕЛНИК – денот кога се расчуло за воскреснувањето, утрешниот велигденски вторник е единствен во годината

Angela

Руски астролог предупредува: Јуни ќе биде претежок месец за еден знак

Angela