EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Jасни знаци дека мажот не ве почитува

Меѓусебното почитување е основа на секоја врска, семејство, пријателство и секако љубов.

За да функционира врската како што треба, двајцата партнери треба да го вложат својот максимум во неа. Многу е тешко да функционира врската ако едниот партнер го дава целото себе, а другиот речиси и да не е присутен.

Нерамнотежата во емотивната врска е клучна „прекршна точка“ и затоа е важно широко да ги отворите очите и да забележите јасни знаци, кои покажуваат дека партнерот не ве почитува како порано.

1. Јавно ве критикува

Критиката не е лоша работа, но мора да биде соодветна и навремена. Посочувањето на грешки и слабости во јавноста не е само непочитување, туку директна навреда.

Замолете го таквото однесување да не се повторува, а ако го прави тоа, можеби е време да продолжите понатаму.

2. Само вие сте подготвени да се откажете

Тој е ваш приоритет и подготвени сте сите ваши идеи, планови и желби да ги подредите нему и неговите желби, а од друга страна, тој не е подготвен да го стори истото за вас.

Тој не се откажува од ништо, но очекува да се прилагодите на него.

3. Ги игнорира вашите барања

Навикнати сте на фактот дека од партнерот мора многу пати да се бара да ги изврши основните задачи. Или заборавил или нема време.

Во неговата глава има многу различни задачи, а вашите барања не се на прво, па дури ни на второ место.

Сето ова може да биде причина да размислите дали вашиот партнер ве заслужува.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Цената на барел нафта на највисоко ниво, ќе поскапат горивата

Angela

СИТЕ ПАТНИЦИ СЕ МРТВИ! НАЈНОВА ВЕСТ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ

Angela

Ѓоковиќ жестоко го нападна АТП: Поважен им е профитот отколку играчите

Angela