EXCLUSIVE MK
Компјутери

Microsoft Edge стана попопуларен од Mozilla Firefox

Microsoft Edge напредуваше на листата на најпопуларни веб прелистувачи.

Новите податоци на Statcounter покажуваат дека Edge го престигна Firefox.

Кон крајот на јуни Edge имаше удел на пазарот од 3,4 отсто, додека Firefox падна на 3,29 проценти.

Edge исто така ја зазема третата позиција и се наоѓа зад Google Chrome кој има 65,27 проценти и Safari со 18, 34 отсто.

Подобрена е брзината на прелистувачот, безбедносна лозика, вертикален таб бар и други работи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Илон Маск вели дека Х ќе ја отстрани можноста за блокирање на профилот

Angela

Совети за подобро здравје на оние кои работат од дома

Angela

Борче Стаменов преку фб „Донирај компјутер“ донирал околу 800 компјутери

Angela