EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Moderna не доби одобрување за бустер доза

FDA наведе дека податоците за Moderna вакцината покажале дека бустер дозата ги зголемува заштитните антитела, но разликата во нивото на антитела пред и по давање на трета доза не е доволно голема, особено кај луѓето кај кои нивото на антитела останало високо, пренесе Reuters.

FDA најчесто го следи советот на своите експерти, но не е обврзана да ги послуша.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Напиток кој прави ЧУДА за организмот, а потребни се само ДВЕ состојки

Angela

Зошто никако не треба да ги корнете белите влакна од косата?

Angela

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, Меган ќе чува деца

Angela