EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Oвие три хороскопски знаци најмногу се сакаат сами себе

Иако е здраво да се сакате самите себе, кај некои хороскопски знаци таа љубов е малку поизразена отколку кај другите.

Од 12 знаци во зодијакот, три се издвојуваат како најголеми нарциси кои обично не се во состојба да сакаат некого повеќе од себеси. Еве за кои знаци станува збор:

Овен

Припадниците на овој знак обично себеси се сметаат за најпаметни, најпосебни и генерално подобри од останатите во се. Затоа и не се толку омилени во друштвото и обично имаат малку блиски пријатели, а нивната изразена нарцисоидност ги спречува во пронаоѓање на љубов.

Вага

Вагите се сметаат за едни од најповршните знаци на зодијакот. Лицата родени во овој знак обично сакаат убави работи и убави луѓе, а се трудат и тие самите да бидат најдобри. Уживаат во пофалби и комплименти од другите, бидејќи обожуваат да бидат во центарот на вниманието, а кога не се, ќе се потрудат да бидат. Во состојба се да се фалат и самите себеси и често ги преувеличуваат приказните за своите постигнувања.

Лав

Огнените Лавови се познати по својата егоцентричност која воглавно и воопшто не ја сокриваат. Тие многу јавно и многу искрено се восхитуваат самите на себе, бидејќи навистина веруваат дека се подобри од другите во се. Но, иако за себе сакаат да мислат дека се омилени во друштвото, вистината најчесто е сосема спротивна, бидејќи ретки се оние кои можат да се носат со нивното его.06

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Според хороскопот кои се вашите скриени желби?

Angela

ХОРОСКОП ЗА 16-ТИ АПРИЛ: Лавовите потпишуваат важен договор, а за Вагите не е време за бунтување

Angela

Од што најмногу се плаши вашиот хороскопски знак?

Angela