EXCLUSIVE MK

Tag : актерка

НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Актерката од Хари Потер позираше гола за „Вог“ на 82 години

Angela
Британската актерка Мирам Марголис на 82 години позираше гола за магазинот Vogue. Актерката, позната по улогата на професорот Спроут во Хари Потер, позираше гола на маса со пецива кои ги криеја нејзините гради. Иако филмовите...
НАСЛОВНА Шоу биз

Убавата славна актерка ИЗБРКАНА од луксузен ресторан, ова е причината – погледнете како е облечена (ФОТО)

Angela
Американската актерка Зендаја доживеа непријатност во саботата во Рим, бидејќи беше одбиена за влез во луксузен ресторан поради нивниот строг кодекс на облекување. Една од најжешките ѕвезди на денешницата носеше долги панталони и црн горен...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЅВЕЗДАТА ОД ФИЛМОВИТЕ НА ДИЗНИ ЗАГИНА НА БИЗАРЕН НАЧИН – имаше само 30 години, лекарите не можеле да направат ништо по овој кобен настан (ФОТО)

Angela
Јужнокорејската актерка Парк Су Рјун трагично почина на 30-годишна возраст, објави „Осен“. Таа наводно починала откако паднала по скали додека се враќала дома во неделата попладне. Актерката била пренесена во болница и лекарите се бореле...
НАСЛОВНА Шоу биз

Таа заведе татко и син, па на двајцата им роди деца: Животот на актерката беше исполнет со скандали, смртта ја дочека во најголема беда

Angela
Во 40-тите и 50-тите години на минатиот век, Глорија Греам беше една од најпознатите актерки во Холивуд, па дури доби и Оскар за најдобра споредна улога во филмот „Град на илузии“. Сепак, по мјузиклот “Оклахома!”...