EXCLUSIVE MK

Tag : албанија

НАСЛОВНА Шоу биз

КОСОВО И АЛБАНИЈА СЕ БРАТ И СЕСТРА, А НИВНАТА МАЈКА Е „ГОЛЕМА АЛБАНИЈА“ – албанската претставничка на сцената настапи со целото семејство (ВИДЕО)

Angela
Вчера во Ливерпул се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија 2023 година, а свој настап имаше и Албанија и нивната претставничка Албина и нејзиното семејство, фамилија Келменди. Таа и нејзиното семејство се со потекло од...