EXCLUSIVE MK

Tag : амиџи шоу

НАСЛОВНА Шоу биз

Девојката на Огнен Амиџиќ ја покажа мајката – дефинитивно од неа ја наследила убавината, има професија која сите ја посакуваат (ФОТО)

Angela
Девојката на Огнен Амиџиќ, Мина Наумовиќ веќе еден месец е во центарот на вниманието откако водителот објави дека е во врска со неговата колешка која има и свој дел во неговата емисија „Амиџи шоу“. На...
НАСЛОВНА Шоу биз

Откако се дозна дека Амиџиќ е во врска со новата водителка, старата се повлекува – девојката на Огнен останува, Тијана си заминува! (ФОТО)

Angela
Водителката Тијана Стоисављевиќ веќе со години ја гледаме како заштитно лице во шоуто Амиџи, а сега соопшти дека веќе нема да биде дел од тимот. Откако вчера во јавноста излезе веста дека водителот Огнен Амиџиќ...
НАСЛОВНА Шоу биз

АМИЏИЌ ЗАЉУБЕН ПО РАЗВОДОТ: Оваа убавица е новата девојка на водителот (ФОТО)

Angela
По разводот со манекенката Данијела Димитровска, Огњен Амиџиќ стапил во врска со својата колешка Мина Наумовиќ, која го води делот „Пази Мина“ во неговата емисија „Амиџи шоу“. Од првата епизода од новата сезона, кога се...