EXCLUSIVE MK

Tag : анастасија ражнатовиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

Анастасија Ражнатовиќ го менува животот од корен: Шпанија повеќе не е опцијa за живеење, оваа одлука ќе им го промени животот

Angela
Кога пред еден месец го загуби бебето, пејачката Анастасија Ражнатовиќ целосно се повлече во себе. Ги исклучи социјалните мрежи, а утеха се обиде да најде во манастирите и религијата. И колку и да ја тешеа...
НАСЛОВНА Шоу биз

АНАСТАСИЈА СКРИШУМ ГО СНИМАШЕ ГУДЕЉ: Сите гледаа во неговата глава, фудбалерот без ниту едно влакно на косата – видеото каде е ќелав тешко да и го прости!

Angela
Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ отпатувала за Франција со својот партнер Немања Гудељ, а со нив е и братот на Немања, Драгиша со неговата понежна половина. Анастасија вчера беше забележана на семеен ручек, а денес отпатува...
НАСЛОВНА Шоу биз

ИМА ПРИЧИНА ДА ГО ПРЕКИНЕ МОЛКОТ, СЕ ВМЕША И ЦЕЦА – прво огласување на Анастасија по загубата на бебето (ФОТО)

Angela
Анастасија Ражнатовиќ неодамна го загуби бебето во петтиот месец од бременоста, што беше голема трагедија за целото семејство. Тажната вест на јавноста ѝ ја соопшти нејзиниот партнер Немања Гудељ, кој ги замоли медиумите за мир...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Се ожени поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, наскоро ќе стане и татко

Angela
Година и пол по раскинувањето на петгодишната врска со Анастасија Ражнатовиќ, Ѓорѓе Куљиќ започна ново поглавје во животот. Имено, младиот бизнисмен, родум од Нови Сад, се ожени со војата избраничка Мила. Иако младенците сакаа да...
НАСЛОВНА Шоу биз

Немања Гудељ отиде на операција за пресадување коса во Турција, а Анастасија фотографирана на шопинг (ФОТО)

Angela
Немања Гудељ ќе пресади коса за да го скрати визуелно високотo чело. Фудбалерот објави видео од првата посета на лекарот во Турција, додека Анастасија беше снимена како ги поминува деновите низ Белград. Српскиот фудбалер и...
НАСЛОВНА Шоу биз

ГО ПОСЕТИЛЕ ВО ТАЈНОСТ ОВА СВЕТО МЕСТО НА КОЕ ОДАТ СИТЕ ШТО НЕМААТ ДЕЦА – Анастасија и Немања се вратија од Шпанија и веднаш заминаа тука! (ФОТО)

Angela
Младата поп ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ на крајот на мај го загуби бебето во петтиот месец од бременоста, а оваа тажна вест ја соопшти нејзиното момче Немања Гудељ. По оваа трагедија ќерката на Цеца ги деактивираше...
НАСЛОВНА Шоу биз

Молитвата на Анастасија Ражнатовиќ ќе ги расплаче и најјаките: „Боже, дај ми сила да го прифатам она што не можам да го променам“ (фото)

Angela
Молитвата на Анастасија Ражнатовиќ изнудува солзи во очите. Животот, барем еднаш, на секој од нас ја докажа вистинитоста на изреката: „Човекот прави планови, но Бог се смее“. Анастасија Ражнатовиќ до пред една недела имаше многу...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Анастасија и Немања го напуштија Белград, фудбалерот не ја испушта од прегратка, а еве каде ги полнат батериите

Angela
Српската пејачка, Анастасија Ражнатовиќ по неколку месеци и по трагедијата која и се случи дојде во Белград, но не остана долго. Таа во Белград пристигна од Будимпешта каде го следеше своето момче кој играше финале...
НАСЛОВНА Шоу биз

Први фотографии од Анастасија Ражнатовиќ на кои се смее и го пее овој голем хит – се врати во Белград, па од аеродром замина на забава со оваа личност (ФОТО)

Angela
Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ го изгуби бебето во петтиот месец од бременоста и од тогаш се повлече од јавноста, но и од социјалните мрежи. Поради трагедијата Анастасија ја напушти Севиља каде живее со момчето Немања...
НАСЛОВНА Шоу биз

Не сака да слави додека Анастасија тагува: Цеца ја откажа забавата за својот 50-ти роденден

Angela
Светлана Цеца Ражнатовиќ во последен момент одлучи дека годинава нема да го слави роденденот, 50-годишниот јубилеј. Иако со месеци ја подготвуваше роденденската прослава во еден познат белградски хотел со помош на нејзината сестра и најблиските...