EXCLUSIVE MK

Tag : анѓелка прпиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

ЖЕНИТЕ ЌЕ СЕ ЅВЕРАТ И ЌЕ И ЗАВИДУВААТ – еве како изгледа Анѓелка Прпиќ еден месец по породувањето (ФОТО)

Angela
Актерката Анѓелка Прпиќ се породи на 20 мај и на свет донесе девојче, а сега месец дена подоцна објави како навистина изгледа таа. Таа се фотографираше во лифт и го покажа телото, а судејќи по...
НАСЛОВНА Шоу биз

Анѓелка Прпиќ избра УНИКАТНО име за својата ќерка, еве во какво креветче ќе спие новороденчето

Angela
Актерката Анѓелка Прпиќ се породи и роди девојче, а породувањето поминало добро. Посебен ентузијазам предизвика одлуката на актерката да ја именува наследничката Чарна по нејзината позната улога во серијата „Жените од Дедиње“. И покрај тоа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Блеска од среќа и убавина: Бремената Анѓелка Прпиќ објави емотивно видео

Angela
Актерката Анѓелка Прпиќ ја изненади домашната јавност кога на социјалните мрежи објави емотивно видео на кое го покажува својот гол труднички стомак. Дека таа е бремена се дозна пред неколку месеци, кога тајната на актерката...