EXCLUSIVE MK

Tag : банкрот

НАСЛОВНА Шоу биз

Родителите на Кејт Мидлтон банкротираа со бизнисот: Должат вртоглава милионска сума на пари

Angela
Родителите на Кејт Мидлтон ја продаваат компанијата со заеми од 2,6 милиони фунти, бидејќи прогласија банкрот. Kate Middleton’s parents leave taxpayer £176k out of pocket as party business collapseshttps://t.co/NskovpZ9G7 pic.twitter.com/IyWwVnPm7c — Mirror Royal (@MirrorRoyal) May...
НАСЛОВНА Шоу биз

БАНКРОТИРАЛА, А НЕ ЗНАЕЛА: Лејди Гага лошите вести ги дознала од нејзиниот тим, призна колкав долг имала

Angela
Поп ѕвездата Лејди Гага неодамна се присети на турнејата „The Monster Ball“ поради која банкротирала, откривајќи дека не ни знаела дека нема пари. Таа одржа турнеја во 2010-та година, кога беше надалеку позната како светска...