EXCLUSIVE MK

Tag : бијонсе

НАСЛОВНА Светот на познатите

Бијонсе со моќна порака по смртта на Тина Тарнер: Моја сакана кралице…

Angela
Среде нејзината турнеја „Ренесанса“, Бијонсе објави емотивна порака на својата веб-страница посветена на Тина. -Моја сакана кралица, те сакам бескрајно. Многу сум благодарна за твојата инспирација и за сите начини на кои ни го трасираше...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Бијонсе започна светска турнеја: Обожавателите воодушевени, но многумина се загрижија поради ОВАА причина

Angela
Една од најголемите светски ѕвезди, позната по својот неверојатен глас, ненадминатите хитови и награди со кои собори бројни рекорди, Бијонсе вчера ја започна својата светска турнеја која ќе се состои од четириесетина настапи. Бијонсе ги...