EXCLUSIVE MK

Tag : велигденски јајца

Занимливости

ДЕНЕСКА ЕДНА РАБОТА ЖЕНИТЕ МОРА ДА ЈА НАПРАВАТ – а еве што да направите со првото велигденско јајце

Angela
Православните верници денеска го прославуваат Велики Четврток. На два дена пред Велигден, на различни места се почитуваат различни обичаи. На Велики четврток е востановена Светата тајна причеста поради што се верува дека и на најголемите...
Занимливости НАСЛОВНА

Еве како да сварите јајца, а да не ви пукнат: Трик што секој мора да го знае пред Велигден

Angela
Пукањето на јајцата за време на варењето може да се случи од разни причини, но постои начин да го избегнете тоа и да имате јајца совршени за „кршење“ на Велигден. За да можете да се...