EXCLUSIVE MK

Tag : вељко ражнатовиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

НА ОВОЈ ПРАЗНИК МУ НАПРАВИЛЕ ТАЈНА КРШТЕВКА – сите детали од прославата за малиот Крстан, Цеца особено ќе ви падне во очите поради овој детаљ (ФОТО)

Angela
Боксерот Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ тајно го крстиле синот Крстан на православниот празник Спасовден. Имено дури една недела откако тајно го крстија синот се појави видео снимка од церемонијата, а деталите следуваат...
НАСЛОВНА Шоу биз

Болката е неподнослива: Богдана не може да застане на нозе по породувањето, сите се со неа, Вељко занеме од шокот

Angela
Вонредна состојба во семејството Ражнатовиќ! Малиот Крстан ги маѓепса сите, а тато Вељко беше надвор од себе од среќа. На бебето му менува пелени, знае и да го бања, и иако сега кај нив доаѓа...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Преубав е и повеќе од јасно е на кого личи: Крстан за прв пат позираше пред камерите, а Вељко гордо го држеше

Angela
Семејството Ражњатовиќ сè уште не може да се опорави од многуте добри вести кои животот им ги подари за само неколку дена. Сопругата на Вељко Ражњатовиќ се породи пред неколку дена и на свет донесе...
НАСЛОВНА Шоу биз

ТОА МУ ГО ОСТАВИ ВО АМАНЕТ АРКАН НА ВЕЉКО – синот на Цеца го носеше на сопствената свадба, а од тој ден не го извади од себе (ФОТО)

Angela
Познато е дека Вељко, Анастасија и Цеца негуваат и почитуваат се што имаат наследено од нивниот татко и сопруг. Вељко кога се ожени пред неколку години на раката носеше часовник од својот покоен татко за...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЦЕЦА ПЕЕ, НА ВЕЉКО МУ ЈА КИНАТ МАИЦАТА – од Анастасија ни трага ни глас во вилата, што се случуваше зад ѕидовите на Дедиње (ФОТО+ВИДЕО)

Angela
Семејството Ражнатовиќ вчеравечер го прослави раѓањето на малиот Крстан, а припадниците на српската јавна сцена вчера се имаа собрано во вилата на Дедиње, каде на гордиот татко Вељко Ражнатовиќ му го честитаа раѓањето на синот...