EXCLUSIVE MK

Tag : вила

НАСЛОВНА Шоу биз

СТОПИРАНО РЕНОВИРАЊЕТО НА ЛУКСУЗНАТА ВИЛА НА ЦЕЦА НА КИПАР – се вмешала и власта, се огласи и Вики Миљковиќ која е главен виновник за сè! (ФОТО)

Angela
Цеца Ражнатовиќ е во проблеми. Иако долги години планира, никако да ја реновира вилата на Кипар која е нејзина летна оаза. Кипарските власти не и даваат дозвола за градежни ативности бидејќи куќата се наоѓа покрај...
Занимливости НАСЛОВНА

Вилата на Тито во Кумровец има нов газда – се бараат 2 милиони евра за реновирање

Angela
Oпштинатa Кумровец ја купи вилата, резиденцијата на поранешниот југословенски претседател Јосип Броз Тито во Кумровец, а по формирањето на Република Хрватска во 1990-тите, таа стана сопственост на Музејот на Хрватско Загорје, пишуваат хрватските медиуми. Станува...
НАСЛОВНА Шоу биз

Базен во куќата, кристален лустер, мермерни скали: Погледнете го секој агол од вилата на Цеца на Дедиње (ФОТО)

Angela
Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ја отвори вратата од својот дом на Дедиње само за документарната шоу програма „Цеца шоу“ која се емитува на ТВ Блиц. Како што еднаш раскажа Цеца Ражнатовиќ, ѝ било понудено...