EXCLUSIVE MK

Tag : водителка

НАСЛОВНА Шоу биз

ТАА е најзгодната водителка на Балканот: И мажите и жените воздивнуваат на ова секси ВИДЕО

Angela
Водителката Ана Радуловиќ често објавува фотографии на кои ја истакнува нејзината витка фигура. Имено, многу припадници на посилниот пол не можеа да останат имуни на нејзиниот нов видео клип кој го објави на социјалната мрежа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Се породи македонската водилка – го роди својот втор син, па објави фотографија од болница откривајќи го името (ФОТО)

Angela
„Добредојде Симон! Нашето ново поглавје како семејство со четворица започна на денот на мајките, 14-ти мај. Поубав датум не можеше да одбереш за твоето доаѓање“, напиша водителката Цеце Тодосовска, а сега ја објави и првата...
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕЈЗИНИТЕ ГРАДИ И НОЗЕ НА МЕГДАН – водителката на Евровизија покажа со што ја „надарила“ мајката природа, оваа креација едвај и го собра деколтето (ФОТО)

Angela
Во четвртокот се одржа втората полуфинална вечер за песна на Евровизија, а свечената вечер ја отворија водителките кои ја водеа и првата вечер – украинската пејачка Јулија Санина, актерката Хана Вадингем и пејачката Алиша Диксон....
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА ПОМИНУВА НИЗ ПЕКОЛНА БОЛЕСТ – зад насмевката на оваа водителка на Евровизија се крие тажна животна судбина (ФОТО)

Angela
Гледачите на првата полуфинална вечер на Евровизија, останаа воодушевени од едната од трите водителки – Хана Вадингам. Популарната актерка која ја толкуваше улогата на водителка на шоуто ги освои гледачите со својот изглед и вокални...
НАСЛОВНА Шоу биз

СИТЕ ГЛЕДАА ВО НЕА, А МАЛКУМИНА ЗНААТ НИЗ КАКОВ ПЕКОЛ ПОМИНАЛА – животот не ја поштедил водителката на Евровизија (ФОТО)

Angela
Алиша Диксон, освен како пејачка, таа е и долгогодишен член на жирито во британскиот „Х“ фактор, а луѓето ширум Европа можеа да ја видат синоќа, како една од трите водителки на првото полуфинале на Евровизија....
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕВРОПА ГЛЕДАШЕ ВО НЕЈЗИНОТО ДЕКОЛТЕ – која е Хана, вистинската ѕвезда на Евровизија? (ФОТО)

Angela
Гледачите на првата полуфинална вечер на Евровизија се воодушевија од една од трите водителки на фестивалот четириесет и осумгодишната Хана Вадингам. Актерката која имаше улога на водителка во шоуто ги освои гледачите со својот изглед...
НАСЛОВНА Шоу биз

Откако се дозна дека Амиџиќ е во врска со новата водителка, старата се повлекува – девојката на Огнен останува, Тијана си заминува! (ФОТО)

Angela
Водителката Тијана Стоисављевиќ веќе со години ја гледаме како заштитно лице во шоуто Амиџи, а сега соопшти дека веќе нема да биде дел од тимот. Откако вчера во јавноста излезе веста дека водителот Огнен Амиџиќ...
Шоу биз

На гостите им беше незгодно од глетката, па се препотија – црна чипка ѕирна од кусото фустанче на Јована Јеремиќ, водителката пожешка од било кога (ФОТО)

Angela
Јована Јеремиќ вложува многу во својот стајлинг за своите појавувања каде и да оди. Сепак, таа најмногу размислува за облеката за утринската програма што ја води за време на викендите, а денес ги воодушеви сите...
НАСЛОВНА Шоу биз

МОМЦИТЕ СЕ ПРЕПОТУВААТ – водителката во бикини хипнотизира, 6.4 милионите следбеници го зумираа овој долен дел од телото (ФОТО)

Angela
Атрактивната аргентинска водителка Марија Сол Перез покрај телевизиската кариера важи и за една од многу познатите Инстаграм убавици во Аргентина. Во јавноста е позната како водителка на спортски емисии, временската прогноза, а сега и како...
Шоу биз

СВЕКОРОТ ЈА ОСТАВИЛ НА УЛИЦА ЗАЕДНО СО ЌЕРКАТА – водителката откри каков пекол преживеала по смртта на сопругот

Angela
Исповедта на познатата водителка е многу болна. Николина Пишек пред единаесет месеци доживеа голема трагедија, кога ненадејно почина нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ, но како што самата открива, набрзо сфатила дека тоа не е единственото мачење...