EXCLUSIVE MK

Tag : временска прогноза

Македонија НАСЛОВНА

УТРЕ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС, ВО ОВОЈ ГРАД ЌЕ ИМА 33 СТЕПЕНИ – но тоа не е ништо, подгответе се за вистински пекол во петок!

Angela
Денеска го имавме првиот најтопол ден во годината, а најтопол град во Македонија дефинитивно беше Гевгелија каде имаше измерени 33 степени. Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и...
Македонија НАСЛОВНА

ВИКЕНДОВ ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК – иако ќе имаме големо разочарување за споениот викенд, сепак ни доаѓа највисоката температура досега!

Angela
Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево и топло но, ни доаѓа повторно големо разочарување – еве од кога

Angela
Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12,...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска облачно и со дожд – утре и задутре не очекува сонце, а потоа повторно ново разочарување

Angela
Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд претежно во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува. Минималната температура ќе биде...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска облачно и со дожд – еве какво време не очекува во наредните денови, ќе се разочарате!

Angela
Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, над 25 литри на метар квадратен за 24 часа. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив...
Македонија НАСЛОВНА

Сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Angela
Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево и топло – утре попладне големо разочарување, еве какво ќе биде времето од понеделник

Angela
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12, а максималната од 18...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево и топло – еве какво време не очекува за време на викендот, особено прочитајте што не очекува во недела!

Angela
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови, претежно во југоисточните делови, ќе има повремен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска повторно пороен дожд – еве какво време не очекува за време на викендот, особено подгответе се за ново разочарување од овој ден!

Angela
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, а ќе има услови за изолирана појава на краткотрајно невреме. Минималната...
Македонија НАСЛОВНА

Попладне после работа веднаш одете си дома – ни доаѓа пороен дожд и грмежи!

Angela
Времето денеска ќе биде променливо облачно, од изутрина со врнежи од дожд кои попладне повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...