EXCLUSIVE MK

Tag : готвач

Исхрана НАСЛОВНА

Им се заканува на вработените и им го краде бакшишот: Испливаа мрачните тајни на најомразениот готвач кој го нарекуваат „мал тиранин“ – вработените раскажаа сè

Angela
Нусрет Гокче, попознат како Salt Bae, турски месар, готвач, забавувач и угостител, чија техника и зачинување на месото стана интернет „меме“ во јануари 2017 година. Инаку, Salt Bae денес во јавноста е критикуван, па го...