EXCLUSIVE MK

Tag : грција

НАСЛОВНА Свет

НАПОЛНЕТЕ СИ ГО ПАРИЧНИКОТ ОВОЈ ВИКЕНД – доколку планирате да одите на споен викенд во Грција овие НОВИ цени мора да ги имате на ум!

Angela
Цените во Грција го следат трендот од другите европски земји и оваа година се незначително зголемени во однос на претходните години. „Грција инфо“ објави дека цените на храната и останатите производи се разликуваат од едно...
Македонија НАСЛОВНА

ХАОС НА ОВОЈ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ВО ЗЕМЈАВА – колони возила се упатуваат на споен викенд во оваа држава (ФОТО)

Angela
На граничниот премин „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ во утринскиот...