EXCLUSIVE MK

Tag : давид бабунски

Фудбал

ТРЕТА СРЕЌА, НО МАЛКУ ПОРАНО: Македонскиот фудбалер стана татко, го откри уникатното име на ќеркичката – во Македонија е многу ретко (ФОТО)

Angela
Македонскиот фудбалер Давид Бабунски и неговата сопруга Кристина трет пат станаа родители. Самиот фудбалер ја објави веста на социјалните мрежи. -Нашата ќерка Алина пристигна денеска. Малку порано од очекуваното, но перфектно здрава, напиша Бабунски. Давид...