EXCLUSIVE MK

Tag : данијела димитровска

НАСЛОВНА Шоу биз

„ЦРНИ ОГНЕНЕ ШТО ИЗГУБИ“ – поранешната на Амиџиќ е вистинска бомба во бикини, овие кадри од нејзиното тело се нереални, можно ли е да има толку години? (ВИДЕО)

Angela
Манекенката Данијела Димитровска (36) е познато дека води сметка за својот изглед и здравје, а познато е и дека важи за една од најзгодните жени во соседна Србија и регионот. Имено таа обожува да споделува...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Екс сопругата на Огњен Амиџиќ фатена со новото момче, први фотографии од заљубениот пар

Angela
Манекенката и поранешна сопруга на водителот Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска веќе шест месеци е во хармонична врска со бизнисменот Јеврем Косниќ, а љубовната врска ја држеа подалеку од очите на јавноста. Блиц.рс објави папарацо фотографии...
НАСЛОВНА Шоу биз

МАКЕДОНКАТА ЗНАЕ КАКО „ДА МУ ВРАТИ“: Поранешната на Огнен Амиџиќ провоцира во бикини покрај базен, едно е сигурно – по разводот е непрепознатлива!

Angela
Манекенката Даниела Димитровска е во фокусот на јавноста откако објави дека се развела од долгогодишниот партнер Огњен Амиџиќ. Како круна на нивната љубов тие го имаат синот Матеј, а разводот поминал мирно и без скандали....