EXCLUSIVE MK

Tag : дарко велковски

НАСЛОВНА Шоу биз

Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – невестата смени два фустани, но сите гледаа во овој гостин на свадбата, младоженците „паднаа“ во втор план (ФОТО)

Angela
Викендов свадба правеа манекенката Тамара Чуприна и фудбалерот Дарко Велковски. Невестата за посебниот ден смени две венчаници, една за дневната церемонија и во црква и една за вечерната прослава. Нејзиниот сакан пак исто така направи...