EXCLUSIVE MK

Tag : девојка

НАСЛОВНА Шоу биз

Девојката на Бензема премина во ислам пред да оди во Саудиска Арабија

Angela
Карим Бензема (35), новиот член на саудискиот фудбалски клуб Ал Итихад, е среќен што ќе живее во Саудиска Арабија. „Јас сум муслиман, Саудиска Арабија е муслиманска земја и затоа сакам да живеам таму. Убаво е...
НАСЛОВНА Фудбал

ИМАЛО ЗОШТО ЈА КРИЕ ОД ЈАВНОСТА – кога светот дозна колку години има девојката на Халанд таа со право ги избришала социјалните мрежи (ФОТО)

Angela
Норвешкиот фудбалер Ерлинг Браут Халанд го прослави освојувањето на Лигата на шампионите со својата девојка Изабел. Изабел му се придружи на Халанд на теренот, потоа зеде едно од столчињата што ги користеа камерманите, го донесе...
НАСЛОВНА Светот на познатите

На Пике му се „подоги“ САД, шпанските медиуми велат дека таму е неговата стара љубов: Еве која е таа и премногу е слична на Клара Чиа!

Angela
Жерар Пике моментално престојува во САД, каде е во посета на синовите Милан и Саша кои живеат во Мајами со нивната мајка Шакира. Поранешниот фудбалер има поминато многу време во САД низ годините, од претсезонските...
Занимливости

Сакал да седне до девојка во празен автобус, а сега цел свет му се смее (ВИДЕО)

Angela
На социјалните мрежи се шири снимка од разговор меѓу девојка и момче кој се обидел да седне до неа во празен автобус. Видеото од нивната расправија стана вирален хит откако беше објавено на „Тик Ток“...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Гвардиола во тајна врска со девојката на Пике, тврдат шпанските медиуми, фановите велат: „Тоа му е карма!“

Angela
Според Спорт, Клара Марти не му била верна на Пике и имала тајна врска со Пеп Гвардиола. Оние кои се радуваат на оваа вест се фановите на Шакира кои велат дека Пике го заслужил сето...
НАСЛОВНА Шоу биз

Цела плажа зјапаше во нејзиниот УЛТРА ОБЛИКУВАН ЗАДНИК во микро гаќички: Стана и го покажа СОВРШЕНОТО ТЕЛО од најлудите соништа на мажите

Angela
Папараците го „уловија“ познатиот тенисер Матео Беретинија во друштво на неговата девојка Мелиса на плажа во Мајами, а парот без двоумење разменуваше нежности. Меѓутоа, погледот го привлече и совршената, извајана фигура на убавата Мелиса Сато,...