EXCLUSIVE MK

Tag : дете

НАСЛОВНА Шоу биз

Криси Тајген и Џон Леџенд добија син пет месеци по раѓањето на ќерката

Angela
Парот ги изненади следбениците со објава на Инстаграм во која открија дека се родил нивниот син Врен Александар, само пет месеци откако Криси ја роди ќерката Ести.   View this post on Instagram   A...
Занимливости НАСЛОВНА

ДЕЦАТА КОИ ГО НОСАТ ОВА ИМЕ ЌЕ ИМААТ СРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Повеќето Македонци не ја знаат неговата симболика!

Angela
Девојките со ова моќно име зрачат со топлина и светлина. Според потеклото на името Искра, неговото преведено значење може да се види како – „она што е светла“; „оној кој е полн со енергија“; „оној...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ПО ЕДНА ГОДИНА: Медиумите открија како се вика синот на Ријана

Angela
Ријана речиси една година успешно го криеше името на синот, но сега странските медиуми дојдоа до изводот од матичната книга на родените. Помина повеќе од една година од раѓањето на синот на светски познатата музичка...
НАСЛОВНА Шоу биз

Која е Бруна Бјанкарди, девојката со која Нејмар ќе има дете, врската ја криеја од јавноста

Angela
Нејмар и неговата девојка Бруна Бјанкарди неодамна открија дека ќе добијат дете, па нивната љубовна врска повторно го привлече интересот на јавноста. Бруна има 29 години и е родена во Сао Паоло. Студирала маркетинг. Се...