EXCLUSIVE MK

Tag : деца

Медицина НАСЛОВНА

Кога родителите треба да престанат да се бањаат со децата?

Angela
Бањањето заедно со деца може да биде одлична можност за поврзување, а според едно истражување, 84 отсто од родителите се согласуваат дека тоа е еден од најубавите моменти што ги поминуваат со своите деца. Психолозите...
Светот на познатите

„Сакам деца, но од ОВА се плашам“: Хејли Бибер искрена за најважното прашање во нејзиниот живот

Angela
Хејли Бибер, модел и сопруга на пејачот Џастин Бибер, често зборува за бракот со познатиот музичар, а неизбежни се и прашањата за проширување на семејството. Хејли секогаш одговараше искрено, а сега беше поискрена од кога...
Шоу биз

ШАКИРА СЕ СЕЛИ ОД БАРСЕЛОНА – овие зборови на родителите на Пике кон пејачката биле пресудни, фановите се прашуваат зошто полицијата се уште не реагира!

Angela
Во изминатите 24 часа, различни шпански медиуми ја пренесоа веста според која Шакира ја напуштила Шпанија, каде што живее во последните години заедно со двата сина Милан (9) и Саша (7), оставајќи го зад себе...