EXCLUSIVE MK

Tag : дожд

Македонија НАСЛОВНА

Денеска облачно и со дожд – еве какво време не очекува во наредните денови, ќе се разочарате!

Angela
Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, над 25 литри на метар квадратен за 24 часа. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив...
Македонија НАСЛОВНА

Денеска повторно пороен дожд – еве какво време не очекува за време на викендот, особено подгответе се за ново разочарување од овој ден!

Angela
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, а ќе има услови за изолирана појава на краткотрајно невреме. Минималната...
Македонија НАСЛОВНА

И ДЕНЕСКА ДОЖД – деновиве уште поголемо разочарување, еве какво време не очекува

Angela
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од три...