EXCLUSIVE MK

Tag : дом

НАСЛОВНА Шоу биз

Живее во луксузен стан кој многумина го посакуваат – ова е оазата на мирот на водителката на „Ѕвездите на гранд“ Сања Кужет (ФОТО)

Angela
Водителката Сања Кужет важи за една од најпопуларните телевизиски личности, но не се експонира премногу во медиумите, па приватниот живот го задржува за себе.   View this post on Instagram   A post shared by...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ТАЖНА ГЛЕТКА ПРЕД ДОМОТ НА ТИНА ТАРНЕР: Обожавателите оставаат цвеќиња, свеќи и емотивни пораки – преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните

Angela
Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. Кралицата на рокенролот не напушти на 83 години по долго боледување...