EXCLUSIVE MK

Tag : дорис драговиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

АРКАН ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ОВОЈ ЕВРОВИЗИСКИ СКАНДАЛ ВО ЈУГОСЛАВИЈА – Брена и Украден беа фаворити, но неговата љубовница морала да победи под силни закани (ВИДЕО)

Angela
Фаворити за одење на Евровизија во 1986 година беа Неда Украден и Лепа Брена, а во гласањето учествуваа телевизиски станици од сите земји на поранешна Југославија. Евровизија традиционално носи доза на скандал. Една таква ситуација...