EXCLUSIVE MK

Tag : драгана мирковиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

Со убавината пленеше каде и да се појавеше: Драгана Мирковиќ во младоста сите ги маѓепсуваше со нејзината витка фигура (ФОТО)

Angela
Драгана Мирковиќ зад себе има повеќедецениска кариера и многу хитови. Уште кога стапи на сцената, таа привлече многу внимание со своите песни и раскошен глас. Кариерата ја градеше исклучиво на талент, а не на скандали....
Шоу биз

Бајковита празнична атмосфера која е сон на многу семејства – еве како Драгана Мирковиќ го прослави Велигден, еве ви идеја сами да го направите ова! (ФОТО)

Angela
Пејачката Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ го слават Католички Велигден. Токму поради овој голем христијански празник, нивниот дом зрачи со бајковита празнична атмосфера, а украсувањето на Драгана Мирковиќ предизвика лавина од пофални коментари....